Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 5:03:46 πμ

Γ' Εθνική

Μια τεράστια νίκη ήταν η σημερινή στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής καθώς ο ΠΑΟΚ δείχνει πια να εκμεταλλεύεται την έδρα του και με τους τρεις βαθμούς να αναρριχάται βαθμολογικά και να προσεγγίζει το γκρουπ των ομάδων που θα διεκδικήσουν την παραμονή τους, ξεκολλώντας από την «ουρά».

Αυτή ήταν μια επαγγελματική νίκη, από εκείνες που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης στον αγώνα του να επιβιώσει στο άκρως απαιτητικό πρωτάθλημα της γ’ εθνικής όπου συναγωνίζεται με ομάδες που πρωταγωνιστούσαν πριν χρόνια ακόμα και στα μεγάλα σαλόνια. Το μεσημέρι της Κυριακής λοιπόν στο γήπεδο της Κρηστώνης και λόγω του  χειμωνιάτικου καιρού ο αγώνας δεν προσφερόταν για υψηλό θέαμα.

Το σκληρό μέταλλο της ομάδας του απέδειξε και στην Ξάνθη κόντρα στον Άρη Αβάτου ο ΠΑΟΚ καθώς βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο (εκτέλεση 31’ πέναλτι) άντεξε στις επιθέσεις των γηπεδούχων και όταν δόθηκε το σύνθημα της αντεπίθεσης πίεσαν τους γηπεδούχους και μια ανάσα πριν το τελικό σφύριγμα, ο Ρωμανίδης έδωσε με πλασέ τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2023 20:00

Ήττα 0-2 του ΠΑΟΚ Κρηστώνης από τον ισχυρό Θερμαϊκό

Συντάκτης:

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ισχυρός Θερμαϊκός Θέρμης κέρδισε με 2-0 στην Κρηστώνη τον τοπικό ΠΑΟΚ για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Και παρότι είναι ακόμα πολύ νωρίς για συμπεράσματα και προβλέψεις, με την ήττα αυτή ο ΠΑΟΚ απομακρύνθηκε έξι βαθμούς από τη σωτήρια 10η θέση που εξασφαλίζει βέβαιη παραμονή. Προς γνώσιν …

Κυριακή, 05 Νοεμβρίου 2023 20:01

«Διπλό» του ΠΑΟΚ Κρηστώνης στη Βέροια

Συντάκτης:

Απέναντι στη Βασίλισσα του Βορρά Βέροια ο ΠΑΟΚ από την ταπεινή Κρηστώνη όχι απλά ήταν καλύτερος, όχι μόνο νίκησε αλλά αν κάποιον αδικεί το σκορ είναι αυτός καθώς είχε τις ευκαιρίες να σημειώσει περισσότερα τέρματα.

Αντίθετα η πάλαι ποτέ Βασίλισσα του Βορρά πέρα από κάποια φλύαρη κατοχή μπάλας ανά διαστήματα δεν παρουσίασε τίποτε που να θυμίζει το ένδοξο παρελθόν της, ακόμα και πέρυσι όταν διεκδίκησε την άνοδό της στην μεγάλη εθνική κατηγορία.

Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2023 19:23

Έχασε από την Kαβάλα ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Συντάκτης:

Την πρωτοπόρο Καβάλα αντιμετώπιζε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης και η ήττα δεν θα αποτελούσε έκπληξη. Απλώς έμεινε η πικρή γεύση πως σχεδόν έφτασε στη βρύση με το νερό, αλλά …σχεδόν. Με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε και το καταδικαστικό 0-3 μέχρι το τελευταίο 15λεπτο του αγώνα να το φέρει στο 2-3 στο 86’ αλλά μέχρις εκεί.

Στο πρώτο ημίχρονο όλα ήταν μηδέν. Μέτριο παιχνίδι κι από τις δυο ομάδες με αποτέλεσμα το στείρο 0-0.

Στην  αυλαία της 7ης αγωνιστικής και στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» στην Καβάλα λόγω επανασποράς του χλοοτάπητα στο γήπεδο της Χρυσούπολης  ο Νέστος νίκησε τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 4-1.

Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2023 20:27

Πρώτη ΔΟΞΑσμένη νίκη του ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Συντάκτης:

Θα το γράψει η Ιστορία. Ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης νίκησε την ομάδα –θρύλο της Βόρειας Ελλάδας, τη Δόξα Δράμας, με 2-1 και πήρε μια βαθιά ανάσα ύστερα από σειρά ανεπιτυχών αποτελεσμάτων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χατζηασλανίδη στο 41’. Η Δόξα έφτασε στο 1-1 στο 45’ με εύστοχο φάουλ του Κόντου. Η Κρηστώνη στο 50’ έκανε το 2-1 με κοντινό σουτ του Αγαθαγγελίδη.

Τετάρτη, 04 Οκτωβρίου 2023 22:06

Νέα ήττα για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης από τον ΑΟ Χανιώτης

Συντάκτης:

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στο σημερινό (Τετάρτη 4 Οκτωβρίου)  του παιχνίδι για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Κρηστώνης έχασε 0-2 από τον ισχυρό Α.Ο. Χανιώτης και παραμένει με ένα βαθμό ουραγός στην βαθμολογία, μαζί με τη Βέροια,  μετά τις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές. Και τα δυο τέρματα των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Τοπούζης στο 46’ και το 64’.

Το 90λεπτο είχε τελειώσει προ έξι λεπτών και ο ΠΑΟΚ Κρσητώνης ήταν αγκαλιά με ένα ακόμα βαθμό. Ήταν το 2-2 μέχρι τότε που ήρθε σε έναν αγώνα με ενδιαφέρουσα διακύμανση του σκορ. Και στο 90 και έξι σε μια αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Παύλίδης πέτυχε γκολ κι άφησε με το παράπονο τους γηπεδούχους αφού δεν ανταμείφθηκε ούτε με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας  ο αγώνας των παικτών τους.