Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2018, 3:53:16 πμ

Διάφορα Αθλήματα

Tην Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 18:30΄στη αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, του πρώην Δημαρχείου της Αξιούπολης πραγματοποιήθηκε Ημερίδα Ενημέρωσης των Νέων Κανονισμών υπό την αιγίδα της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.

Παρασκευή, 19 Οκτωβρίου 2018 19:55

Θεσσαλονίκη-Μόναχο και πρωτιές στο Παρανέστι για τον ΣΔΥΚ

Γράφτηκε από τον

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΣΔΥΚ στους αγώνες του Παρθένου Δάσους που πραγματοποιήθηκαν στο Παρανέστι το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Στον αγώνα των 46 χιλιομέτρων «Παρενέστιο Μονοπάτι» ο Άγγελος Αμανατίδης κατέκτησε την 2η θέση της γενικής κατηγορίας με χρόνο 4ώρες και 26 λεπτά ενώ ο Σταύρος Κατσαρώνας κατέκτησε την πρώτη θέση στην ηλικιακή του κατηγορία και την 19 της γενικής με χρόνο 5 ώρες και πενήντα τέσσερα λεπτά.

Στον φωτογραφικό φακό πόζαραν οι αθλητές και αθλήτριες της Ακαδημίας Στίβου του Αλέξανδρου Κιλκίς για τις ανάγκες του ημερολογίου της ομάδας. Η φωτογράφιση πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 15 Οκτωβρίου στο Δημοτικό στάδιο του Κιλκίς με την ευκαιρία της συμπλήρωσης του πρώτου μήνα της λειτουργίας των τμημάτων του Στίβου.

Με νίκη και μάλιστα εύκολη απέναντι στον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις η Κ14 στο πρωτάθλημα της αντίστοιχης ηλικιακής κατηγορίας της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Στις 14/10/2018 ημέρα Κυριακή πραγματοποιήθηκε φιλικό πρωτάθλημα tae kwon do στο κλειστό στάδιο Κρύας Βρύσης Γιαννιτσών για τις ηλικίες από 2005 έως 2013 γεννηθέντων.
Οι διοργανώσεις αυτές πραγματοποιούνται με σκοπό την ένταξη των μικρών αθλητών στην έννοιά των αγώνων και την απόκτησης εμπειρίας για την συμμετοχή τους στις επίσημες μεγάλες διοργανώσεις.

Δευτέρα, 15 Οκτωβρίου 2018 21:33

Δούγιας η ήρεμη δύναμη!

Σειρά του Αλέξανδρου Δούγια αυτή την εβδομάδα στην Media Day του ΓΑΣ Κιλκίς! Ο έμπειρος εξτρέμ έχει γίνει για τα καλιά Κιλκισιώτης, αφού κλείνει συνολικά μια πενταετία στην πόλη και την ομάδα μας. Ο Αλέξανδρος είναι ένα από τα βασικά όπλα του ΓΑΣΚ, και ήρθε η ώρα να δούμε τι μας είπε!

Δευτέρα, 15 Οκτωβρίου 2018 21:26

Μπάσκετ: Πρωταθλήματα ΕΚΑΣ ΚΕ.Μ.

Α' ΕΚΑΣΚΕΜ
Πιερικός Αρχέλαος-Αετός Κιλκίς 60-42
Στο κλειστό της Κατερίνης για την 3η αγωνιστική της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ ο Πιερικός Αρχέλαος έθεσε τις βάσεις της ευρείας νίκης του από το πρώτο ημίχρονο με όπλο του την εξαιρετική του άμυνα. Έτσι έκλεισε το ημίχρονο με 32-20, διαφορά που διατηρήθηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο για να τη διευρύνει στο τελευταίο φτάνοντας στο τελικό 60-42. Την επόμενη (4η) αγωνιστική ο Αετός υποδέχεται στο Κιλκίς τον ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.

Κυριακή, 14 Οκτωβρίου 2018 21:02

Σε Κρήτη και Μεγάλη Παναγιά τα μέλη του ΣΔΥΚ

Ένας από τους πιο γνωστούς αγώνες της χώρας μας τείνει να γίνει ο 4ος Ημιμαραθώνιος Αρκαλοχωρίου Κρήτης.
`Ένας αγώνας που δεν θέλεις να τελειώσει . Ένας αγώνας γεμάτος εικόνες. Μία πραγματική γιορτή ,αφού οι μουσικοί που σε συντρόφευαν στην διαδρομή ήταν πάνω από 30.Η διάθεση ανεβασμένη και μετά τον τερματισμό με τους χορούς και τα φαγητά να μην τελειώνουν. Πραγματικό κρητικό γλέντι.

Ο Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Βετεράνοι Γουμένισσας, διοργάνωσε φιλικό ποδοσφαιρικό αγώνα με τους Βετεράνους Εδεσσαϊκού, τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου2018, στις 6:00 μ.μ., στο Γήπεδο Πολυπέτρου Παιονίας. Σε ένα πλούσιο σε φάσεις φιλικό με σκορ 4-3 υπέρ των Βετεράνων Γουμένισσας.

Σάββατο πρωί με ποδοσφαιρική εξόρμηση στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης ο Αλέξανδρος Κιλκίς. Με τέσσερα τμήματα συμμετείχε η Κιλκισιώτικη Ακαδημία σε σειρά φιλικών παιχνιδιών στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας του Ντίνου Κούη στη Θεσσαλονίκη.