Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου 2019, 2:48:34 μμ

Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου 2019 12:18

Κανονικά την Κυριακή η πίτα του Αετού Κιλκίς

Γράφτηκε από τον

Αύριο, θα πραγματοποιηθεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ η εκδήλωση κοπής της Πίτας του Συλλόγου.

Έτσι σας καλούμε αύριο, Κυριακή 24 Φεβρουαρίου και ώρα 11:00 π.μ. στο ΔΑΚ Κιλκίς.

Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του

ο Σούλης Μαρκόπουλος

(π. παίκτης και προπονητής τα τελευταία χρόνια του ΠΑΟΚ)

ο οποίος και θα τιμηθεί από τον σύλλογο για την συνολική προσφορά του στο άθλημα

Η παρουσία σας θα μας δώσει ιδιαίτερη χαρά.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019 23:27

Πρωταθλήματα Εκασκέμ

Α' ΕΚΑΣΚΕΜ- 19η αγωνιστική

Πάνθηρες-Αετός Κιλκίς 73-57
Αμφίρροπος ήταν ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο με τους; γηπεδούχους να προηγούνται αλλά και τον Αετό να μένει κοντά στο σκορ. Από το γ' δεκάλεπτο και σταδιακά οι Πάνθηρες στο κλειστό της Κατερίνης αύξησαν τη διαφορά τους και τελικά πήραν με άνεση το ροζ φύλλο αγώνα.

Μεγάλη νίκη για τον ΓΑΣ Κιλκίς που επιβλήθηκε με 34-30 του Πρωτέα Άρτας.
Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Βασίλης Τοκατζόγλου με εννέα τέρματα. Στους 19 βαθμούς η ομάδα μας που υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική τη Νάουσα κ με νέα νίκη κλειδώνει την δεύτερη θέση τουλάχιστον.

Σάββατο, 16 Φεβρουαρίου 2019 07:52

Στο αγαπημένο Σέιχ Σου οι Δρομείς Υγείας του Κιλκίς

Την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου διεξήχθη το 6ο Cycle Trail στο αγαπημένο μας Σεϊχ Σου.
Ένας δημοφιλής αγώνας που φέτος έφτασε τις 300 συμμετοχές με δύο διαδρομές των 10 χιλ και 3 χιλ.

Μία από τις ποιοτικές διακρίσεις της Ακαδημίας Αλέξανδρος Κιλκίς , αποτελεί η ένταξη της στις «Χρυσές» Ακαδημίες του ΟΠΑΠ.
Η διάκριση είναι αποτέλεσμα αξιολόγησης ποιοτικών κριτηρίων που αφορούν την αρτιότητα των γηπεδικών εγκαταστάσεων, την επιστημονική κατάρτιση του προπονητικού προσωπικού, την οργάνωση κ.ά.

Τετάρτη, 13 Φεβρουαρίου 2019 21:52

Ποδοσφαιρική γιορτή στα γήπεδα του Αλέξανδρου

Σε μα όμορφη ποδοσφαιρική γιορτή εξελίχθηκε η 7η αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κιλκίς που διοργανώθηκε στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019.
Προπονητές, υπεύθυνοι ομάδων, γονείς και φίλαθλοι αλλά κυρίως οι μικροί ποδοσφαιριστές έδειξαν διάθεση για καλό και ποιοτικό ποδόσφαιρο και προσφέροντας ένα πανέμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα.

Τετάρτη, 13 Φεβρουαρίου 2019 21:40

Ο Άθλος Κιλκίς στο φιλικό open Kids Tea kwon do στην Καβάλα

Την Κυριακή, 03 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε φιλικό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΤΑΕ ΚΒΟ-ΝΤΟ για τις ηλικίες Παμπαίδων – Παγκορασίδων, Παίδων -Κορασίδων, Εφήβων – Νεανίδων στο γήπεδο της Καλαμίτσας στην Καβάλα.
Η συμμετοχή των αθλητών και φίλων του αθλήματος ήταν πολύ μεγάλη. Από τον σύλλογο Άθλος Κιλκίς συμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές.

Τρίτη, 12 Φεβρουαρίου 2019 21:41

Σε φιλικούς αγώνες Taekwondo στην Καβάλα με 18 αθλητές η Τόλμη

Φιλικοί αγώνες Taekwondo στις ηλικιακές κατηγορίες παίδων-κορασίδων γεν. 2005-06-07-08 και παμπαίδων-παγκορασίδων γεν. 2009-10-11-12-13 διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο Καβάλας την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019.

Τρίτη, 12 Φεβρουαρίου 2019 20:52

Α' ΕΚΑΣΚΕΜ- 18η αγωνιστική

Αετός Κιλκίς-Βατανιακός 70-63
Αγώνας -θρίλερ στο Κιλκίς όπου στα δυο πρώτα δεκάλεπτα ο φιλοξενούμενος Βατανιακός ήταν κοντά στο σκορ με τον Αετό να προηγείται, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο συνέβησαν πολλά και θαυμαστά. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο και μέχρι τα μισά του τέταρτου ήταν μπροστά με έξι πόντους. Ο Αετός όμως με αντεπίθεση διαρκείας έφερε το ματς στα ίσα ακριβώς στην εκπνοή με εύστοχο τρίποντο.

Δευτέρα, 11 Φεβρουαρίου 2019 22:42