Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου 2019, 9:22:55 πμ

Η διαφαινόμενη, από τον 1ο κιόλας γύρο, άνετη παραμονή στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία επισφραγίστηκε και μαθηματικά στην 5η στροφή πριν το τέλος του Πρωταθλήματος.
Στην 22η αγωνιστική, λοιπόν, η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας υποδέχτηκε την Ασπίδα Ξάνθης και … έπραξε το καθήκον της. Επικράτησε με σκορ 3-0, με 2 γκολ του Ηλία Προβατίδη και 1 του Βιενιαμίν Αγαθαγγελίδη από το α΄ ημίχρονο.

Την Κυριακή 10 Μαρτίου ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κιλκίς είχε την χαρά και την τιμή να φιλοξενήσει τον Χρήστο Κατσάνο γεωπόνο, υπερμαραθωνοδρόμο και διοργανωτή των αγώνων υπεραποστάσεων ROUT 100MILES και ROC 50MILES, στο Κιλκίς.
Ο Χρήστος στα πλαίσια της προσπάθειας του να ολοκληρώσει 104 μαραθωνίους σε διάρκεια 2 ετών έτρεξε τον 57ο μαραθώνιο του στην πόλη μας παρέα με μέλη του συλλόγου.

Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019 19:19

Δυο μετάλλια ο Άθλος Κιλκίς στο 7ο European Clubs Championship Cionship

Γράφτηκε από τον

Από τις 27 Φεβρουαρίου έως και 3 Μαρτίου 2019, στο Παλαί ντε σπορ Θεσσαλονίκης πραγματοποιήθηκε το 7ο European Clubs Championship 2019.
Στην Πανευρωπαϊκή αυτή διοργάνωση ο Α.Σ.Αθλος Κιλκίς κατέκτησε δύο μετάλλια.

Τρίτη, 12 Μαρτίου 2019 23:03

Β' Εκασκέμ - 21η αγωνιστική

Α.Ο.Κ. Γουμένισσας-ΚουΠα Κιλκίς 64-56
Μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων του ν. Κιλκίς ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και να προηγούνται στο α' δεκάλεπτο με 15-9. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων δεν ήταν αρκετή στο β' δεκάλεπτο να μειώσει τη διαφορά και οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και πάλι με διαφορά έξι πόντων (30-24).

Με ψηλά το κεφάλι αποχώρησε ο Α.Σ. ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ από την φάση των 16 (προημιτελική φάση) του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, έχοντας καταγράψει 1 νίκη και 2 ήττες.
Η ομάδα του Κιλκίς κληρώθηκε στον Α' όμιλο με αντιπάλους την Ελπίδα Αμπελοκήπων, την ΓΑΙΑ Δράμας και την ΕΑ Λαρίσης.

Κυπελλούχος ΕΠΣΚ 2018 - 2019 ο Αλέξανδρος Κιλκίς

Η A´ ομάδα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς Επικράτησε με σκορ 2-1 του ΠΑΟΝ Επταλόφου στον Τελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς.
Ένα στάδιο γεμάτο και ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις αλλά κράτησε το ενδιαφέρον όλων έως το τέλος. Ένας τελικός που το αποτέλεσμα έφερε το πρώτο κύπελλο στην Κιλκισιώτικη Ακαδημία Ποδοσφαίρου. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο σε ότι αφορά την κατοχή μπάλας και δημιουργία φάσεων.

Τρίτη, 12 Μαρτίου 2019 08:12

Με ψηλά το κεφάλι το Αίαντας Κιλκίς

Μετά το απόλυτα επιτυχημένο ξεκίνημα για το Τμήμα Στίβου του Αλέξανδρου Κιλκίς και με την έναρξη των νέων προγραμμάτων άθλησης της Εαρινής περιόδου , ανακοινώνεται ότι αρχίζει νέος κύκλος εγγραφών σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες , για όσους και όσες επιθυμούν να γνωρίσουν και ασχοληθούν με τον κλασσικό αθλητισμό με ένα ξεχωριστό τρόπο.