Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 11:34:28 μμ

Το πρωί της Κυριακής o AIANTAΣ Κιλκίς ταξίδεψε στην όμορφη Κατερίνη όπου η ομάδα των Παγκορασίδων αγωνίστηκε απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Αρχέλαου και πέτυχε νίκη 3-0 (Τα σετ: 25-22, 25-15, 25-21). Στην αρχή τα σετ πήγαιναν πόντο-πόντο αλλά μετά οι έμπειρες αθλήτριες του ΑΙΑΝΤΑ κατάφερναν ν αυξήσουν τη διαφορά, δίνοντας έτσι την ευκαιρία να αγωνιστούν και οι νέες αθλήτριες της ομάδας ώστε να αποκτήσουν αγωνιστικές εμπειρίες που είναι και το ζητούμενο για φέτος.

Ήσυχα κύλησε ο αγώνας στο κλειστό της Αριδαίας και με νίκη της Γουμένισσας στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ.
Ο Α.Ο.Κ. αντιμετώπισε τον τοπικό Π.Α.Ο.Κ. με το τελικό αποτέλεσμα να αναδεικνύει την ομάδα μας ως μεγάλη νικήτρια!

Τρίτη, 19 Ιανουαρίου 2016 22:55

Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

Συντάκτης:

Γράφει ο Φώτης Ζάικος

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ 1 – ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 3
Στο τέλος η νίκη
Είχε την καθολική υπεροχή ο Κιλκισιακός, έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρι, όμως βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-0, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, αδράνεια της άμυνας και κεφαλιά του έμπειρου Φερεσίδη.

Στις 10/01/2016  ήμερα Κυριακή πραγματοποιήθηκε προπονητική ημερίδα  ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ στην περιοχή  Λουτρά Παζάρ της Αριδαίας από τον Αθλητικό Σύλλογο Άθλος Κιλκίς.

Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 2016 06:24

Ο Άτλας υπερίσχυσε του Αίαντα

Συντάκτης:

Με νικήτρια ομάδα τον ΑΠΟ ΑΤΛΑ έληξε το παιχνίδι της Κυριακής με τον συμπολίτη ΑΙΑΝΤΑ στο ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ. Τον τίτλο της νικήτρια πήρε κερδίζοντας 3-0 στα σετ έχοντας μια καταπληκτική παρουσία μέσα στο γήπεδο. Απ' ότι φαίνεται οι γυναίκες του ΑΤΛΑ άρχισαν να βρίσκουν τον εαυτό τους και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις το 2016.

Προπόνηση στο γυμναστήριο για τον Κιλκισιακό Β΄
Η Δευτέρα περιελάμβανε προπόνηση αντοχής στη δύναμη σε όργανα για την δεύτερη ομάδα του Κιλκισιακού που πραγματοποιήθηκε σε γυμναστήριο της πόλης μας. Την  Τρίτη η ομάδα προπονήθηκε  στο πρόγραμμα της βασικής αντοχής. Ευχαριστούμε το γυμναστήριο ΕΥ ΖΗΝ για την φιλοξενία που μας παρείχε.

Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου 2016 23:01

Σάρωσαν οι μικροί του "Αλέξανδρου"

Συντάκτης:

Σάρωσαν οι προτζουνιορς και τζούνιορς στο Τουρνουά του Ατέρμονα το διήμερο των Φώτων πετυχαίνοντας 5 νίκες και μία ισοπαλία με τα παρακάτω αποτελέσματα:
Προτζούνιορ ΜΕΤΕΩΡΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4-4
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 4-2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ 10-2
Τζούνιορ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 8-0
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΡΩΤΥΠΑ 10-0
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2-8
Οι αγώνες θα συνεχισθούν και αυτό το Σαββατοκύριακο με την σκυτάλη των αγώνων να παίρνουν οι άλλες ομάδες της Ακαδημίας με τις ΜΠΑΓΕΡΝ,BOCA και ΑΤΛΕΤΙΚΟ να αγωνίζονται στην Θεσσαλονίκη.

Τρίτη, 12 Ιανουαρίου 2016 22:32

Στα γήπεδα της α1 κατηγορίας

Συντάκτης:

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1
Ισοπαλία στο ντέρμπι
Ο αγώνας δικαίωσε τα προγνωστικά πριν την έναρξή του  που τον ήθελε ως ντέρμπι καθώς διαγωνίστηκαν στο γήπεδο του Επταλόφου ο πρώτος με τον δεύτερο της βαθμολογίας.  Δυνατά μπήκαν και οι δυο ομάδες προσέχοντας τις άμυνές τους και τον έλεγχο του ζωτικού χώρου του κέντρου για να απειλούν όποτε δινόταν η ευκαιρία.

Παρά την ήττα του στον Φιλώτα ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου έδειξε μέταλλο ομάδας που αγωνίζεται μέχρι το τελευταίο λεπτό εναντίον οποιουδήποτε αντιπάλου.
Απέναντι σε έναν αποφασισμένο αντίπαλο που έπαιζε τον υπέρ πάντων αγώνα ο Εθνικός προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση, μετά το γκολ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο ημίωρο με τον Στεφανίδη. Αντέδρασαν οι παίκτες της κιλκισιώτικης ομάδας και ιδιαίτερα στην επανάληψη πίεσαν ασφυκτικά τους γηπεδούχους, αλλά είχαν απέναντί τους και την ατυχία, αφού δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Με το δεξί μπαίνει στη νέα χρονιά ο Εθνικός καθώς στις πρώτες μέρες του χρόνου οριστικοποιήθηκαν από τους διοικούντες την ομάδα εκπρόσωπο του νομού Κιλκίς στις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας τρεις μεταγραφές πολύ καλών ποδοσφαιριστών που αν και νεαροί διαθέτουν ως προσόν τους την πλούσια εμπειρία τους από την γ΄ εθνική κατηγορία.