Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς

Γράφει ο Φώτης Ζάικος.

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-
Ποντοηράκλεια 5-1
Τρένο χωρίς σταματημό ο ΠΑΟΝΕ νίκησε εύκολα τον Κεραυνό και διατηρεί τη διαφορά έξι βαθμών από τον Κιλκισιακό. Ο Παρπουρτσής στο 20' και 27' έβαλε τα πρώτα δυο γκολ, ο Γκέρτσος στο 30' το 3-0, μείωσε ο Φυλακτός στο 75' και ο Γκέρτσος στο 79' με τον Ευθυμιάδη στο 90' σημείωσαν τα άλλα δυο τέρματα της ευρείας και εύκολης νίκης του πρωτοπόρου.

Λεβεντοχώρι-ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-3
Το πάλεψε ο Λεβέντης και μόνο στο τέλος λύγισε απέναντι στον πρωτοπόρο και ισχυρό Επτάλοφο. Ο χορός των τερμάτων στο γήπεδο του Χωρυγίου άνοιξε από τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παρπουρτζή στο 27'. Ο Καλπακίδης ισοφάρισε για τους τυπικά γηπεδούχους στο 40', σκορ ημιχρόνου.

Τετάρτη, 06 Φεβρουαρίου 2019 20:01

Ακόμη μια νίκη για τον Αλέξανδρο Αλέρου

Έγινε με απόλυτη επιτυχία την Κυριακή το πρωί στο παλιό στρατόπεδο του Καρατάσου στο Δήμο Παύλου Μελά το περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλονίκης με πολύ μεγάλη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από από όλη την Μακεδονία
Ο συναγωνισμός ήταν έντονος σε όλες σχεδόν τις κατηγορίες του προγράμματος και βοήθησε να γίνουν εξαιρετικές κούρσες και πολύ καλές επιδόσεις.

Δευτέρα, 04 Φεβρουαρίου 2019 21:06

Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου- Ευρωπός 5-0
Πεντάσφαιρος πρωτοπόρος
Πεντάρα ο πρωτοπόρος, έξι οι βαθμοί της διαφοράς από το δεύτερο Κιλκισιακό, αν νικήσει ο τελευταίος στο παιχνίδι που αναβλήθηκε. Εύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους που το έκανε ευκολότερο με τρία τέρματα ο Τοπχαράς. Τα άλλα δυο πέτυχαν ο Παρπουρτζής κι ο Γκέρτσος. Έτερον ουδέν, τα λέει όλα το σκορ.

Τρίτη, 18 Δεκεμβρίου 2018 22:43

Γουμένισσα-ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-3
(προσωρινό, διακοπή λόγω ομίχλης)
Η ομίχλη σφύριξε πρόωρα
Ένα πραγματικό ντέρμπι έγινε στη Γουμένισσα, αλλά η ομίχλη φρόντισε να παρατείνει την αγωνία για την τελική έκβασή του. Πολύ ωραίο παιχνίδι στο α' ημίχρονο με φάσεις και γκολ με το ..καλημέρα.

Κυριακή, 09 Δεκεμβρίου 2018 19:08

Αποτελέσματα όλων των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κιλκίς

Τα αποτελέσματα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου έχουν ως εξής:

Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 2-5

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αστέρας Μ. Βρύσης 1-1

Απόλλων Πευκοδάσους – ΑΕ Πολυκάστρου 0-4

Αναγέννηση Πλαγιάς – Πάϊκο Γουμένισσας 2-0

Εθνικός Σ.Σ. Μουριών – Απόλλων Ευρωπού 4-3

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Κιλκισιακός 1-1.

Κυριακή, 02 Δεκεμβρίου 2018 19:05