Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 3:42:12 μμ
Τρίτη, 12 Απριλίου 2011 23:59

Αρκέστηκε στην ισοπαλία

kilkisiakos
Στον πρώτο γύρο η ομάδα της Θέρμης έκανε την έκπληξη και κέρδισε με 2-1 τον Κιλκισιακό. Τώρα, στον δεύτερο γύρο, ο Κιλκισιακός απελευθερωμένος από κάθε άγχος, αρκέστηκε στο αποτέλεσμα της ισοπαλίας μιας και δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε μένοντας στο 1-1 με τον Θερμαϊκό. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να υποβιβάστηκαν αλλά αυτό δεν τους εμποδίζει να παίζουν καλό ποδόσφαιρο ενώ πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση κόντρα στον Κιλκισιακό, καταφέρνοντας μάλιστα να προηγηθούν στο πρώτο μέρος. Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι, για άλλη μια φορά, ήταν καλοί, δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά μόνο μια από αυτές κατέληξε στα δίχτυα.
Στο 3’ σουτ του Παπατζίκου έξω από τη μικρή περιοχή κατέληξε άουτ ενώ στο 21’ παρόμοια τύχη είχε το σουτ του Κουτσάγια. Στο 22’ το σουτ του Γιουλδούρη αποκρούστηκε από τον Περπερίδη ενώ στο 27’ ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 31’ από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηηλιάδη, ο Περπερίδης δεν έκλεισε καλά τη γωνία του και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Στο 45’ από σουτ του Βέργου η μπάλα χτύπησε το δεξί κάθετο και κατέληξε άουτ ενώ δύο λεπτά μετά, από πάσα του Διονυσιάδη ο Παπατζίκος προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. Κάτι που δεν άργησε να γίνει, αφού μόλις στ 49’ ο Βέργος με εξαιρετικό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 51’ ο Παπατζίκος είχε συνάντηση με το κάθετο δοκάρι του Διαμαντόπουλου ενώ στο 77’ ο τερματοφύλακας της Θέρμης πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση στο σουτ του Παντελιάδη. Στο 85’ ο Περπερίδης κατέβασε τα ρολά στο σουτ του Μαλαφούρη όπως έκανε και ο Διαμαντόπουλος τρία λεπτά μετά στο σουτ του Βέργου.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Περπερίδης, Διονυσιάδης (87’ Γκέληνος), Παυλίδης, Μαυραγγελίδης, Παπατζίκος, Αμανατίδης (65’ Μωυσίδης), Τζεβελέκης, Κουτσάγιας, Ιωαννίδης, Παντελιάδης, Βέργος.
ΘΕΡΜΗ: Διαμαντόπουλος, Αρζουμανίδης, Μόσχου, Κολώνης, Τρόκας, Καζαντζίδης, Γιουλδούρης (53’ Κρέκας), Μέτσιος, Βιτεβής (53’ Νίτσης), Χατζηηλιάδης, Μαλαφούρης.