Τρίτη, 23 Απριλίου 2024, 4:58:45 μμ
Τρίτη, 05 Απριλίου 2011 14:26

Είχε από νωρίς τον πρώτο λόγο

kilkisiakos
Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Κιλκισιακός, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να βάλει το ενεργητικό του άλλους τρεις πόντους στην έδρα του Αχιλλέα Τριανδρίας (1-3). Το συγκρότημα του Παναγιώτη Ζιάκα, έπιασε πολύ καλή απόδοση και με δύο γρήγορα γκολ στο α’ ημίχρονο «καθάρισε» νωρίς τον αγώνα. Από την άλλη πλευρά, η Τριανδρία κινήθηκε στη μετριότητα και έκανε κακή εμφάνιση, παίζοντας χωρίς βασικούς της παίκτες που αποχώρησαν λόγω ανεκπλήρωτων οικονομικών τους απαιτήσεων.  Στο β’ ημίχρονο «ξύπνησε» ο Αχιλλέας, πίεσε, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, καθώς όλα είχαν κριθεί. Μάλιστα δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το αριθμητικό πλεονέκτημά του, όταν στο 55’ αποβλήθηκε ο Πουρσανίδης του Κιλκισιακού. Πέντε λεπτά αργότερα, στο 60’ αποβλήθηκε και ο Βοσνιάδης.
Ο Κιλκισιακός μπήκε φουριόζος στο ματς και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 2’ με το τέρμα του Πουρσανίδη (0-1). Γρήγορα ήρθε και το δεύτερο γκολ, καθώς στο 15’ ο Παπατζίκος έκανε το 0-2. Στο 35’ ο Κοσμίδης μείωσε προσωρινά σε 2-1, ωστόσο οι Πόντιοι δεν είπαν την τελευταία τους λέξη, αφού στο 68’ ο Παντελιάδης «έγραψε» το τελικό 3-1. Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας). *Στο 54’ οριζόντιο δοκάρι του Παντελιάδη σε εκτέλεση πέναλτι.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Τσιοφλίκη, Αρχοντής και Οικονόμου από την Λάρισα.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Κοσμίδης, Βοσνιάδης, Καλλού, Αραμπατζής, Φάκας, Ντεβρεντλής (74’ Λιάρος), Βογιατζής (20’ Παπαχρήστου), Ξανθόπουλος, Πέκτος (63’ Γρηγοριάδης), Μυλωνάς,
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Δαρζέντας, Σερταρίδης (46’ Λαζαρίδης), Παυλίδης, Μαυραγγελίδης, Παπατζίκος, Πουρσανίδης, Αμανατίδης (73’ Σιάνας),  Κουτσάγιας, Ιωαννίδης, Παντελιάδης, Γκέλινος (63’ Βέργος).