Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δευτέρα, 04 Μαρτίου 2019 22:32

Νέο Τρίποντο για τον Αλέξανδρο

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την Αλεξανδρούπολη ο Αλέξανδρος Κιλκίς αφού επικράτησε επί του ιστορικού Εθνικού με σκορ 2-0. Η A’ ομάδα της Κιλκισιώτικης Ακαδημίας ποδοσφαίρου είχε μέτριο ημίχρονο στο οποίο δεν σημειώθηκε τέρμα, αλλά είχε 5 καλές ευκαιρίες. Στο 12’ κεφάλια του Τσολακίδη πέρασε ελάχιστα out.

Στο 30’ σουτ μέσα από την περιοχή του Φουρτζίου out. Στο 33’ σε σέντρα σουτ του Βασιλειάδη, ο αντίπαλος τερματοφύλακας διώχνει σε corner με υπερένταση αποσοβώντας αυτογκόλ. Σε αντεπίθεση στο 37’ των Αγαθαγγελίδη – Τσολακίδη μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας την τελική προσπάθεια και στο 42’ νέο χαμένο τετ-α-τετ του Τσολακίδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο πρώτος απείλησε ο Εθνικός στο 49’, αλλά ο Αθανασίου δήλωσε παρόν μπλοκάροντας την μπάλα. Στο 51’ εκτέλεση πλάγιου out από τον Κάργα μέσα στην αντίπαλη περιοχή. Ασίστ με κεφάλι του Αγαθαγγελίδη και με κεφάλια ο Βασιλειάδης το 0-1. Στο 78’ κάθετη πάσα στον Αγαθαγγελίδη στον άξονα και 0-2 στο τετ-α-τετ. Κίτρινη κάρτα δέχτηκε ο Φουρτζίου.
Επόμενο παιχνίδι για τον Αλέξανδρο ο Τελικός του Κυπέλου της ΕΠΣ Κιλκίς την ερχόμενη Κυριακή στις 14:45 στο Δημοτικό Στάδιο με αντίπαλο τον Π.Α.Ο.Ν. Επταλόφου, πρωτοπόρου του τοπικού πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΚ.
Σύνθεση: Αθανασίου, Κάργας, Βασιλειάδης, Τσαταλμπασίδης, Κώτσιας, Παπαδόπουλος Σωκ., Τσολακίδης (73’ Σερταρίδης), Φουρτζίου(59’ Αηδονίδης), Αγαθαγγελίδης(84’ Βαχαρέλης), Καραγιάννης ( 85’ Κερτούκα).