Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 6:00:33 πμ
Δευτέρα, 23 Δεκεμβρίου 2019 22:05

Αήττητος το 2019 ο "Αετός" Κιλκίς

Εκλεισε τις αγωνσιτικές του υποχρέωσεις για το 2019 αήτηττος ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ και φυσικά μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Και καθώς απομένει μία μόνη αγωνιστική για να ολοκληρωθεί ο 1ος γύρος του Πρωταθήματος της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ, στην οποία ο ΑΕΤΟΣ αντιμετωπίζει τυπικά τον αποβληθέντα Κεραυνό Ασπρου, θα νακηρυχθεί Πρωταθλητής χειμώνα.

Αντιμετώπισε το Σάββατο 21/12 στο ΔΑΚ Κιλκίς ς τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς και τον νίκησε με σκορ 58-46.

Δύο βασικοί παίκτες είχαν την ευκαιρία να ξεκουρασθούν (Βαϊτσούδης Λάζαρος, Φιλιππίδης Γιώργος), ενώ στον αγώνα δόθηκε χρόνος σε όλους τους παίκτες και ανάσες στους βασικούς.

Πολύ δυνατά ξεκίνησε το 1ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ, με το τέλος του να δείχνει 25-8.

Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, χωρίς ένταση και ωραίο μπάσκετ, με τις πολλές αλλαγές παικτών που επέλεξε να κάνει ο Χάρης Καμψιάδης να επηρεάζουν φυσικά το ρυθμό της ομάδας του.

Στο τέλος ο ΑΕΤΟΣ κρατάει μόνο τη νίκη και το 11/11.

Δεκάλεπτα: 25-08 12-10 12-11 09-17.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Καμψιάδης Χάρης): Κόγιας Θωμάς 10, Χειρούλης Αντώνης, Γκρεκός Γιώργος 9, Βογιατζής Δημήτρης 6, Μουρζίδης Δημήτρης 17 (3), Μαργαριτίδης Θεόκλητος 5 (1), Μαργιοράκης Γρηγόρης 2, Βαταμίδης Σταύρος, Σαλονικίδης Χρήστος, Ζύμπερι Διονύσης 4, Τσούλης Νίκος 3 (1), Τσαρίδης Στάθης 2.