Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 2:50:54 μμ
Τρίτη, 12 Μαρτίου 2019 23:03

Β' Εκασκέμ - 21η αγωνιστική

Α.Ο.Κ. Γουμένισσας-ΚουΠα Κιλκίς 64-56
Μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων του ν. Κιλκίς ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και να προηγούνται στο α' δεκάλεπτο με 15-9. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων δεν ήταν αρκετή στο β' δεκάλεπτο να μειώσει τη διαφορά και οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και πάλι με διαφορά έξι πόντων (30-24).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΚουΠα κατόρθωσε να ροκανίσει τη διαφορά και μάλιστα να προηγηθεί ελαφρά κεφαλή με 33-34.
Το διαφαινόμενο ντέρμπι ωστόσο δεν έγινε καθώς στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν αφηνιασμένοι και κατάφεραν να σημειώσουν διπλάσιους πόντους από τους φιλοξενούμενους παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 64-56.
ΑΟΚ Γουμένισσας (Καπετάνης): Κώστας 3, Τζάκος, Στεργίδης, Πούλος 23, Γέγας 2, Μπέλτσης 27, Τάσιος 3, Τάτσης, Γερακάρτσης 6, Σαμαράς
ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Πλάκα, Υφαντίδης 3, Ποζίδης 6, Σκάλε, Ψωμιάδης, Δαλιαλέλης, Χοτουμανίδης 15, Τσουλφαίδης 4, Αραμπατζής 8, Μουστάκας 6, Ιωαννίδης 12, Κώττης 2.

Σκυδραϊκός - Εργόναθλος 46-64
Εξαρχής πήρε διαφορά επικρατώντας σε όλους τους τομείς ο Εργόναθλος και κατάφερε διευρύνοντας συνεχώς τη διαφορά να φτάσει σε μια εύκολη επικράτηση, εξασφαλίζοντας την παρουσία του στα πλέι όφ..
Τα δεκάλεπτα: 7-14, 17-31, 31-48, 46-64
Εργόναθλος (Ακριτίδης): Δημητριάδης 1, Αρκούδας 8, Κήρυκος 4, Δαμιανίδης 11, Μπερμπερίδης 15, Τσιτουρούδης 10, Γιαννακούλης 7, Πεχλιβανίδης 8, Νάντσιος.