Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024, 8:18:14 πμ
Πέμπτη, 18 Οκτωβρίου 2018 20:31

Με το δεξί η Κ14 του Αλέξανδρου Κιλκίς στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Μακεδονίας

Με νίκη και μάλιστα εύκολη απέναντι στον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις η Κ14 στο πρωτάθλημα της αντίστοιχης ηλικιακής κατηγορίας της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Στο γήπεδο του Ατέρμωνα, το συγκρότημα των κ.κ. Κώστα Ντουντούκη και Νίκου Μούρου δεν δυσκολεύτηκε να επιβάλλει από το ξεκίνημα του αγώνα το ρυθμό και αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με άνετο σκορ 5-0 με σκορερς τους Ηρακλή Μακάριο και Γιώργο Σαββίδη που πέτυχαν από δυο γκολ και Μικέλ Τόλλα που πέτυχε ένα.

Στην επανάληψη μπορεί να έπεσε λίγο ο ρυθμός όμως το σκορ διευρύνθηκε με δύο πανέμορφα γκολ του Θέμη Σουλτανίδη ενώ το τελικό 8-0 πραγματοποιήθηκε με ωραίο πλασέ του Παύλου Παπαδόπουλου. Το επόμενο παιχνίδι είναι το ερχόμενο Σάββατο 20 Οκτωβρίου με την ομάδα της Διάπλασης.