Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 3:58:20 μμ
Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2007 10:49

Α.Ο.Κ. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ-ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 2-6 Σοβαρεύτηκε στην επανάληψη

Για ένα ημίχρονο ο ΑΟΚ ήταν πολύ κοντά στο να πετύχει μια πολύ μεγάλη νίκη και μια ιστορική πρόκριση. Όταν όμως ισοφάρισε ο Κιλκισιακός και βρήκε τον καλό του εαυτό τελείωσαν όλα. Ο ΑΟΚ άνοιξε το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με πλασέ του Θεολόγου. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κρατήσουν μέχρι την ανάπαυλα το μηδέν στην άμυνα τους και με αντεπιθέσεις να φτάσουν σε ένα δεύτερο τέρμα. Η φάση όμως που άλλαξε την τροπή του αγώνα ήταν στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου όταν ο Μαρτιναίος με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μόνο μία ομάδα μέσα στο γήπεδο και
αυτή ήταν ο Κιλκισιακός. Μόλις στο 49ο λεπτό ο Μαρτιναίος με σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Κιλκισιακό. Το 1-3 πέτυχε ο Κράβαρης στο 61ο λεπτό με σουτ και ο Στεφανίδης το 1-4 με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 69ο λεπτό.
Ο Μαρτιναίος έκανε χατ-τρικ στο 74ο λεπτό κάνοντας το 1-5 για τον
Κιλκισιακό ενώ ο Μαυρογόνατος με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια
αριστερά μείωσε σε 2-5 για να κλείσει τον χορό των τερμάτων με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Κράβαρης στο 82ο λεπτό με σουτ διαμορφώνοτας το τελικό 2-6 και χαρίζοντας την πρόκριση στον Κιλκισιακό. Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα ο Τεχίδης αποβλήθηκε από τον διαιτητή Σκούπρα.
Α.Ο.Κ. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ: Αλεξάνδρου, Τεχίδης, ΜΑυρογόνατος, Μελλίδης (61’  Ζαχαριάδης), Κουλίνας, Κιτσικίδης, Γκουντενούδης (36’ Στ. Κουλίνας), Παρδάλης, Θεολόγου (52’  Ισπικούδης), Τσερεβελάκης, Φυλακτός.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Δαρζέντας, Λαζαρίδης (46’ Γιλτίδης), Μπάκας, Βογιατζής, Μυροφορίδης, Στεφανίδης, Μπουλαλάς (61’ Φραγκαλής), Τζεβελέκης (46’ Κράββαρης), Μαρτιναίος, Σαβελίδης, Ιωαννίδης.