Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 11:15:44 πμ
Τρίτη, 20 Νοεμβρίου 2007 09:24

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ - ΑΛΙΜΟΣ 89-74. Με τη δύναμη της έδρας…ο ΑΟΓ

Μια εύκολη νίκη κατέκτησε στην έδρα της η Γουμένισσα, η οποία επικράτησε του Αλίμου με 89-74 επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα.
Η ομάδα του Βαγγέλη Νίτση από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης πήρε τα ηνία στο σκορ και όσο κυλούσε ο χρόνος η διαφορά συνεχώς αυξανόταν.
Συγκεκριμένα στην πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι με τον κόσμο δυναμικά στο πλευρό τους καθώς για άλλη μια αγωνιστική γέμισε το γήπεδο μπήκαν δυνατά και πήραν ένα προβάδισμα έντεκα πόντων 28-17.

Στη συνέχεια αι στο δεύτερο δεκάλεπτο η Γουμένισσα συνέχισε να παίζει καλό μπάσκετ και πότε ε τον Κλέπκο, πότε με τον Ανδρεάδη έφτανε στο καλάθι για να τελειώσει το ημίχρονο με 51-34. Στην τρίτη περίοδο η διαφορά έφθασε στη μέγιστη διαφορά της 70-50 για να έχει εντελώς διαδικαστικό χαρακτήρα το τέταρτο δεκάλεπτο με τη Γουμένισσα να φτάνει στην επιτυχία με 89-74.
Δεκάλεπτα: 28-17, 51-34, 70-50, 89-74.
Διαιτητές: Κασαπίδης-Θωμόπουλος
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ : ( Βαγγέλης Νίτσης )   Μπάγκι 10, Ημερίδης 13, Χατζηνικολάου 3, Ματενίδης 13, Κλέπκος 17, Ανδρεάδης 25, Αντωνιάδης 2, Νταράκης 2, Γώτσος 4.
ΑΛΙΜΟΣ: Μούτουπας 10, Κουτσούκος 3, Άνθης 22, Μπουρούσης, Βρίνας, Τσολάκης 11, Γαλιώτος 6, Γράτσος 2, Υφαντής 9, Καλλιμανάς 5, Τζουγκαράκης 6.