Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 3:05:41 μμ
Τρίτη, 11 Σεπτεμβρίου 2007 08:39

Λύγισε στην παράταση

ΑΕ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 2-4

Με σύμμαχο τον καλό καιρό 500 περίπου φίλαθλοι της ΑΕ Πολυκάστρου έδωσαν το παρόν στον αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα, από τον οποίο δυστυχώς ηττηθήκαμε.

Με σύμμαχο τον καλό καιρό 500 περίπου φίλαθλοι της ΑΕ Πολυκάστρου έδωσαν το παρόν στον αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα, από τον οποίο δυστυχώς ηττηθήκαμε. Πολύ κακή, κατά γενική ομολογία και τον δύο ομάδων, η διαιτησία του κ. Δαουλίτση, του συνδέσμου Σερρών. Σε έναν αγώνα χωρίς τραυματισμούς και με ελάχιστες δυνατές φάσεις απέβαλε δύο προπονητές και δύο ποδοσφαιριστές, κάνοντας με ιδιαίτερη ευκολία κατάχρηση στις κάρτες.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας ήταν καλύτερος αλλά στην επανάληψη η ΑΕΠ ανέβασε την απόδοση της και δικαιούταν την νίκη.
Από το 75 και μετά ο διαιτητής του αγώνα με σειρά φάλτσων σφυριγμάτων έκλεισε την ομάδα του Πολυκάστρου στα καρέ της μέχρι και την φάση του γκολ στην εκπνοή του αγώνα.

Στιγμές
4’ Κίτρινη κάρτα στον Τσελέπη.
6’ Σουτ του Σουλτανίδη έξω από την περιοχή λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καρακούτση.
18’ Τετ α τετ του Σουλτανίδη άουτ.
22’  Σουτ του Σουλτανίδη έξω από την περιοχή λίγο πάνω από τα δοκάρια.
31’ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία  για τους γηπεδούχους σέντρα από αριστερά του Παρλάκογλου και ο Ανωνάκης με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα άουτ.
37’ Μετά από πάσα του Κουγιουμτσίδη ο Αντωνάκης περνώντας και τον τερματοφύλακα του Αγροτικού Αστέρα έγραψε το 1-0.
45’ Μετά από κόρνερ του Σακελαρίδη ο Κούτσης με δυνατή προβολή από κοντά πετυχάινει γκολ που ο διαιτητής του αγώνα ακύρωσε σαν επιθετικό Φάουλ πάνω στον Καρακούτση (στη συγκεκριμένη φάση υπήρξε και ελαφρύς  τραυματισμός του τερματοφύλακα της ΑΕΠ για δεύτερη φορά στον αγώνα).
Στο ημίχρονο ο διαιτητής της αναμέτρησης δέχθηκε φραστική επίθεση από τον προπονητή  του Αγροτικού αστέρα κ. Περικλή Αμανατίδη τον οποίο και επέβαλε.
46’ Ο Αθανασιάδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων εφόσον πέρασε και τον τερματοφύλακα έσπασε την μπάλα στον Σουλτανίδη που από κοντά έκανε το 1-1.
49’ Κίτρινη ο Παπαζόύδης για την ΑΕΠ.
58’ Ατομική ενέργεια του Γεροντίδη από δεξιά και διαγώνιο σουτ αλλά ο Παπαδόπουλος κατάφερε να διώξει σε κόρνερ.
62’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ με τον Γεροντίδη κεφαλιά του Τσελέπη η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και σκάει μέσα από την γραμμή της εστίας του Αγροτικού Αστέρα. Καταλογίζεται γκολ ενώ ακολουθούν χλιαρές διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.
63’ Κίτρινη κάρτα ο Σακελαρίδης του Αστέρα.
77’ Δυνατό σουτ του Κούτση αλλά ο Καρακούτσης με εντυπωσιακή εκτίναξη διώχνει την μπάλα κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε γρήγορα η μπάλα έφτασε στον Κούτση που σούταρε δυνατά αλλά και πάλι ο Καρακούτσης κατάφερε να αποκρούσει.
87’ Κίτρινη κάρτα ο  Τζήκας για την ΑΕΠ.
88’ Κίτρινη ο Παρλάκογλου για την ΑΕΠ.
90+(5 λεπτά καθυστέρηση) Στο τελευταίο λεπτό τον καθυστερήσεων φάουλ-Κόκκινη(2 κίτρινη) Παρλάκογλου  και ο Κυζερίδης με απευθείας φάουλ 2-2 (λήξη την κανονικής διάρκειας).
98’ Κεφαλιά του Σουλατνίδη ασταθή απόκρουση του Καρακούτη και
100’ δεύτερη κίτρινη στον Χιτζίδη με 9 παίκτες η ΑΕΠ.
103’ ο Σουλτανίδης μόνος του με σουτ 2-4.
107’ Αποβολή του προπονητή της ΑΕΠ για  διαμαρτυρία.