Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τρίτη, 13 Νοεμβρίου 2007 09:38

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ 79-63Λύγισε στο τέλος η Γουμένισσα

Προσπάθησε μέχρι το τελευταίο λεπτό η Γουμένισσα να εξασφαλίσει το ροζ φύλλο του αγώνα όμως δεν τα κατάφερε στην Καισαριανή καθώς γνώρισε την ήττα από την Νηάρ Ηστ με 79-63.
Το Γουμενισσιώτικο συγκρότημα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και κατάφερε στο πρώτο δεκάλεπτο να πάρει «κεφάλι» στο σκορ με 17-19 αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 35-29.
Μεγάλο ρόλο στην ήττα του ΑΟΓ έπαιξε το γεγονός ότι δέχθηκε έντεκα τρίποντα, γεγονός που δεν άφηνε και πολλά περιθώρια για κάτι θετικό στους παίκτες του Βαγγέλη Νίτση.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε και έτσι ο ΑΟΓ δεν κατάφερε να ακόμη να γευτεί τη χαρά της νίκης εκτός έδρας.
Δεκάλεπτα: 17-19, 35-29, 52-39, 79-63
Διαιτητές: Επιτροπάκης-Νικολακέα
ΝΗΑΡ ΗΣΤ: Νίκου 16, Λυκογιάννης 4, Νεοφύτου 12, Κουκλάκης 5, Παπουλίδης 7, Φσουλόπουλος 2, Γκαβανόπουλος 22, Παρασκευόπουλος 11, Σταμάτης.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ : ( Βαγγέλης Νίτσης )   Μπάγκι 13, Ημερίδης 3, Χατζηνικολάου, Ματενίδης 2, Κλέπκος 16, Ανδρεάδης 16, Αντωνιάδης 13, Νταράκης, Γώτσος.