Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 3:31:57 πμ
Τρίτη, 12 Απριλίου 2011 23:53

Θέλει να προλάβει τα μπαράζ

mpala
Το 3-2 επί του Πάικου Γουμένισσας ήταν η τρίτη σερί νίκη για τον Απόλλωνα Ευρωπού που κάνει την υπερπροσπάθεια να βρεθεί στα μπαράζ ανόδου.Με πολύ καλή παρουσία στο α’ ημίχρονο, το νεανικό συγκρότημα των φιλοξενούμενων ανάγκασε τον τερματοφύλακα Τσαλτάκη σε σωτήριες επεμβάσεις, στο 1’ σε φάουλ του Μήτκου και στο 6’ σε τετ-α-τετ με τον Καρατζιά, ανοίγοντας το σκορ με ατομική ενέργεια του Μυρντίνα στο 41’.
Ο Εύρωπος παρουσιάστηκε αποφασισμένος και επιθετικός στο πρώτο 20λεπτο του β’ ημιχρόνου, πετυχαίνοντας την ανατροπή, στο 46’ με μακρινό σουτ του Ελέζογλου, στο 52’ με πλασέ του Σιτσανέλη και στο 65’ με ατομική προσπάθεια του Τουλγαρίδη. Μείωσε για τους φιλοξενούμενους ο Αρδάλης στο 87’, με σουτ από πλάγια θέση.
Ευκαιρίες για τους νικητές στο 47’ (σουτ του Π. Κωνσταντινίδη από τη μικρή περιοχή, στα πόδια των αμυντικών) και στο 55’ (απόκρουση του Γκλαβέρη σε τετ-α-τετ με τον Ελέζογλου).
Διαιτητής ήταν ο κ. Τσαλουχίδης με επόπτες τους Τσαμπαζάκη και Κουντουρίδου.
ΕΥΡΩΠΟΣ: Τσαλτάκης (46’ Τσόνογλου), Καφετζής, Λάμπρου (63’ Παντικίου), Βογιατζής (40’ Παπαδόπουλος), Χ. Ελέζογλου, Χαριτωνίδης, Τουλγαρίδης, Καραελευθερίου, Σιτσανέλης, Γ. Ελέζογλου, Κωνσταντινίδης.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ: Γκλαβέρης, Γ. Καρατζιάς, Ι. Παπαλέξης, Μπακάλης, Πεχλιβάνης, Αφεντούλης, Μ. Παπαλέξης, Μήτκος, Χατζημλάδης (56’ Πέογλου), Α. Καρατζιάς (51’ Αρδάλης), Μυρτίνας.