Τοπικά νέα του Ν. Κιλκίς
Καινούργια παιχνίδια στους Δημοτικούς Παιδικούς και Βρεφονηπιακούς Σταθμούς
Συντάκτης: Eidisis.grΦέτος ο Αϊ – Βασίλης ήρθε νωρίτερα από όσο συνηθίζει και άφησε στοίβες δώρα στους παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου Κιλκίς!
Μια ολόκληρη παιχνιδούπολη είναι εγκατεστημένη στις αίθουσες των δομών προσχολικής αγωγής. Με εκπαιδευτικά παιχνίδια, γεωμετρικά σχέδια, κούκλες, αυτοκινητάκια, τραμπάλες, χούλα – χουπ, και απίθανες κατασκευές! Ολοκαίνουρια, πολύχρωμα παιχνίδια που θα βοηθήσουν στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων και της δημιουργικότητας των παιδιών που παίζοντας μαθαίνουν τον κόσμο.
Διαβάστε το νέο πρωτοσέλιδο της Πρωινής του Κιλκίς, μοναδικής καθημερινής εφημερίδας του ν. Κιλκίς (22-12-2023)
Συντάκτης: Eidisis.grΔιαβάστε το νέο πρωτοσέλιδο της Πρωινής του Κιλκίς, μοναδικής καθημερινής εφημερίδας του ν. Κιλκίς (22-12-2023)
Γέφυρα ζωής της ΕΛΑΣ για διασωληνωμένο από το Κιλκίς - Έφτασε από το Δερβένι στο ΑΧΕΠΑ σε 15 λεπτά
Συντάκτης: Eidisis.grΓέφυρα ζωής για άντρα που μεταφερόταν διασωληνωμένος με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ από το Κιλκίς με προορισμό το νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ της Θεσσαλονίκης έστησαν αστυνομικοί το μεσημέρι της Πέμπτης.
Κάλαντα στον Ανδρέα Βεργίδη από το 1ο ΕΠΑΛ Κιλκίς και από ωφελούμενους του Κέντρου Κοινωνικής Στήριξης Κιλκίς
Συντάκτης: Eidisis.grΜε Χριστουγεννιάτικες μελωδίες “στολίστηκε” σήμερα το Διοικητήριο, έδρα της Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς. Μαθητές και μαθήτριες από το 1ο ΕΠΑΛ Κιλκίς και ωφελούμενοι του Κέντρου Κοινωνικής Στήριξης έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα στον Αντιπεριφερειάρχη Ανδρέα Βεργίδη.
Δήμος Κιλκίς, πολίτες και φορείς προσέφεραν τρόφιμα για τα συσσίτια της Ιεράς Μητρόπολης
Συντάκτης: Eidisis.grΟ Δήμος Κιλκίς με πολίτες και Πολιτιστικούς και Αθλητικούς Φορείς θα στρώσουν και φέτος το γιορτινό τραπέζι ευάλωτων νοικοκυριών και μοναχικών ανθρώπων.
Η επισιτιστική βοήθεια που συγκεντρώθηκε στον Δήμο Κιλκίς για την ενίσχυση των συσσιτίων της Ιεράς Μητρόπολης Πολυανής και Κιλκισίου, παραδόθηκε χθες στο Πνευματικό Κέντρο ‘’Στενήμαχος’’ προκειμένου να χρησιμοποιηθεί από την ομάδα εθελοντών των συσσιτίων του Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου για την παρασκευή γευμάτων.
Η Πυροσβεστική Υπηρεσία ν. Κιλκίς τίμησε τους Προστάτες του Σώματος
Συντάκτης: Eidisis.grΜε μια λαμπρή εκδήλωση τίμησε η Πυροσβεστική Υπηρεσία ν. Κιλκίς, μαζί με τον Σύλλογο Αποστράτων Πυροσβεστών ν. Κιλκίς τον εορτασμό των «Τριών εν Καμίνω Παίδων», Προστατών του Πυροσβεστικού Σώματος.
Διαβάστε το νέο πρωτοσέλιδο της Πρωινής του Κιλκίς, μοναδικής καθημερινής εφημερίδας του ν. Κιλκίς (21-12-2023)
Συντάκτης: Eidisis.grΔιαβάστε το νέο πρωτοσέλιδο της Πρωινής του Κιλκίς, μοναδικής καθημερινής εφημερίδας του ν. Κιλκίς (21-12-2023)
Τροποποιούνται τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Κιλκίς για τις γιορτές από την Κυριακή 24/12
Συντάκτης: Eidisis.grΤροποποιούνται τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Κιλκίς για τις γιορτές από την Κυριακή 24/12/2023 έως 6/1/2024.
Επανέναρξη μαθητικών δρομολογίων από τη Δευτέρα 8/1/2024.
Έξαρση ιώσεων, γρίπης και covid-19 στο ν. Κιλκίς - Η κλινική covid σε πλήρη λειτουργία
Συντάκτης: Eidisis.gr«Θερίζουν» οι ιώσεις σε μικρούς και μεγάλους με τους ιδιώτες γιατρούς και το Νοσοκομείο Κιλκίς να δέχονται υψηλό φορτίο ασθενών τις τελευταίες ημέρες.
Μετά την καλοκαιρία του Νοεμβρίου η οποία καθησύχασε τους πολίτες και λειτούργησε αποθαρρυντικά στην προσέλευσή τους στα εμβολιαστικά κέντρα, ο χειμώνας ο οποίος ενέσκηψε το τελευταίο 10ήμερο αποτελεί τον προνομιακό περιβάλλον να εκδηλωθούν πολλές ιώσεις με τον covid-19 να κυριαρχεί αρχικά ενώ την τελευταία εβδομάδα η γρίπη θερίζει μικρούς και μεγάλους.
Προσφορά τροφίμων στο φιλανθρωπικό συσσίτιο Η ΠΑΝΑΓΙΑ της Ιεράς Μητρόπολης Πολυανής και Κιλκισίου
Συντάκτης: Eidisis.grΤην Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023, η Τοπική Διοίκησης Κιλκίς της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών, σε συνεργασία με την Διεύθυνση Αστυνομίας Κιλκίς,, επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του φιλανθρωπικού συσσιτίου <Η ΠΑΝΑΓΙΑ> της ΄΄Ιεράς Μητρόπολης Πολυανής και Κιλκισίου, όπου προσέφεραν τρόφιμα για την κάλυψη αναγκών απόρων οικογενειών του Δήμου, ενόψει της εορτής των Χριστουγέννων. Εκεί μας υποδέχθηκε η υπεύθυνη του συσσιτίου, κα. Χαλκίδου Ιφιγένεια, μαζί με τους Ιερείς Πάτερ Νικόλαο και Πάτερ Χριστόφορο, και μας ενημέρωσαν για το κοικωνικό έργο που επιτελούν και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν.