Τρίτη, 30 Απριλίου 2024, 11:52:29 πμ

Γ' Εθνική

doxa-hersou-2012-13Νέα ήττα γνώρισε ο Διγενής Λακκώματος στην έδρα του, από τη Δόξα Χέρσου με 2-0, και σημειώθηκαν σημαντικές εξελίξεις.
Για πέμπτο συνεχές παιχνίδι ο Διγενής έμεινε χωρίς νίκη και μετά το τέλος του αγώνα ο Στέφανος Μπορμπόκης υπέβαλλε την παραίτησή του,

Τετάρτη, 23 Ιανουαρίου 2013 18:57

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Καμπανιακός 2-1

Συντάκτης:

paok-krhstonhs-logoΣπουδαία νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης από τον Καμπανιακό με 2-1, που τον διατηρεί στο κόλπο της παραμονής.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 40΄, χάρη σε γκολ του Δασκάλου, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ραγκαβίνας ισοφάρισε σε 1-1.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:31

Αμπελόκηποι-Χέρσο 4-1

Συντάκτης:

ampelokipoi-xersoΟ Ηρακλής Αμπελοκήπων είναι πλέον η μόνη ομάδα, που οδηγεί την κούρσα του 2ου ομίλου, αφού η δική του νίκη επί της Δόξας Χέρσου, σε συνδυασμό με την ήττα του Καμπανιακού από το Νέο Αγιονέρι, τον έφεραν σε πλεονεκτική θέση.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:30

Καμπανιακός-Ν.Αγιονέρι 2-3

Συντάκτης:

n-agioneri-2012-13Με το δεξί μπήκε η νέα χρονιά για τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου, που επικράτησε στη Χαλάστρα με 1-3 επί του τοπικού Καμπανιακού, με τους φιλοξενούμενους, μάλιστα, να προηγούνται με 0-3 από το 35ο λεπτό!

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:28

Κιλκισιακός-Λάκκωμα 0-0

Συντάκτης:

kilkisiakos-lakomaΛευκή ισοπαλία στο Κιλκίς, όπου Κιλκισιακός και Διγενής Λακκώματος έμειναν στο 0-0, σ΄ ένα ματς, πάντως, που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Χρήστου Στασινόπουλου στο κεφάλι στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από φάουλ του Κεσίδη.

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2013 15:23

Τριανδρία-Κρηστώνη 2-2

Συντάκτης:

krhstonhΑχιλλέας Τριανδρίας και ΠΑΟΚ Κρηστώνης μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις (2-2), με τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0 στο 10΄ με τον Μυλωνά και στο 70΄ ο Μακρής διαμόρφωσε το 2-0.

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 00:08

Π.Αγιονέρι-Ν.Γυν/στρο 3-0

Συντάκτης:

atromhtosΜε νίκη ξεκίνησε την νέα χρονιά ο Ατρόμητος νικώντας στην έδρα του τον Μέγα Αλέξανδρο Νέου Γυναικοκάστρου με 3-0 με τρία γκόλ του Λάμπη Μπεζιάνη στο 43', στο 75' και στο 85' και πλέον πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 00:06

Επταλοφος-Καμπάνης 1-0

Συντάκτης:

podosfairoΜε το δεξί ξεκίνησε ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου το 2013, φτάνοντας στη νίκη με 1-0 κόντρα στη Δόξα Καμπάνη.

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 00:04

Αγ.Πετρος-Βαφειοχωρι 1-2

Συντάκτης:

mpalaΣπουδαίο διπλό, από μια δύσκολη έδρα, πήρε η ομάδα του Βαφειοχωρίου, επικρατώντας με 2-1 της Θύελλας Αγίου Πέτρου.

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2013 00:02

Πολύκαστρο-Ν.Σάντα 4-0

Συντάκτης:

polykastro-2012Το... βιολί της συνεχίζει η Αθλητική Ένωση Πολυκάστρου, που μπήκε με το δεξί στο νέο έτος στο πρωτάθλημα, με το ευρύ 4-0 κόντρα στον Ποντιακό Νέας Σάντας.