Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 5:14:00 μμ
Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2023 19:23

Έχασε από την Kαβάλα ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Την πρωτοπόρο Καβάλα αντιμετώπιζε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης και η ήττα δεν θα αποτελούσε έκπληξη. Απλώς έμεινε η πικρή γεύση πως σχεδόν έφτασε στη βρύση με το νερό, αλλά …σχεδόν. Με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε και το καταδικαστικό 0-3 μέχρι το τελευταίο 15λεπτο του αγώνα να το φέρει στο 2-3 στο 86’ αλλά μέχρις εκεί.

Στο πρώτο ημίχρονο όλα ήταν μηδέν. Μέτριο παιχνίδι κι από τις δυο ομάδες με αποτέλεσμα το στείρο 0-0.

Στην επανάληψη οι  Καβαλιώτες αγρίεψαν. Στο 53’ ο Βασίλης Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ και στο 55’ ο Αντώνης Δερμιτζάκης με κεφαλιά  διεύρυνε σε 0-2 την έκταση του σκορ. Ένα τέταρτο πριν τελειώσει το 90λεπτο ο Δημητριάδης των φιλοξενούμενων με πλασέ σημείωσε το 0-3 κι όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει. Μόνο που οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν παρατούν ποτέ αγώνα. Με αντεπίθεση διαρκείας πρώτα μείωσαν σε 1-3 με τον  Γιάννη Κυριακίδη στο 79’ με προβολή και έφεραν το σκορ στο 2-3, με πλασέ του Ρωμανίδη, ένα τσάφ πριν την ισοπαλία.

Παρά τη φιλότιμη προσπάθειά τους όμως έμειναν με την πίκρα της ήττας από την πρωτοπόρο Καβάλα που συνεχίζει την προέλασή της χωρίς να χάσει βαθμό.