Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 12:39:27 μμ
Κυριακή, 22 Οκτωβρίου 2023 11:33

Έχασε στην Καβάλα ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης. Ήττα με 4-1 από τον Νέστο Χρυσούπολης

Στην  αυλαία της 7ης αγωνιστικής και στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» στην Καβάλα λόγω επανασποράς του χλοοτάπητα στο γήπεδο της Χρυσούπολης  ο Νέστος νίκησε τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 4-1.

Ο Νέστος πήρε το προβάδισμα στο 1ο μέρος με τα δύο γκολ που σημείωσε ο Τανζού στο 17ο και το 44ο λεπτό, όμως το ημίχρονο έληξε με 2-1 μιας και οι παίκτες του ΠΑΟΚ  αξιοποίησαν μια από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και μείωσαν σε 2-1 με τον Αγαθαγγελίδη.

Στην επανάληψη το σκηνικό του αγώνα ήταν το ίδιο με το Νέστο να έχει την πρωτοβουλία αλλά και τον ΠΑΟΚ (λόγω του σκορ) να είναι μέσα στο παιχνίδι. Στο 82’ ο πρώτος σκόρερ της Χρυσούπολης Σέα έκανε το 3-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν εκ νέου με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Αϊβάζης και απέκρουσε ο Μούτσα στο 88’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Βουλγαρίδη.

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ (Παμπορίδης): Σακαλίδης, Αϊβάζης, Κυριακίδης, Παπαδόπουλος (84′ Σουλτς), Μαυροκεφαλίδης, Ευθυμιάδης, Αγαθαγγελίδης (84′ Κυρανάς), Τριφινόπουλος (46′ Πλάμεν), Χατζηλιάδης, Τριανταφυλλίδης (46′ Νίκος), Μουρατίδης (84′ Μάντζαρης).