Κυριακή, 5 Μαΐου 2024, 12:51:41 μμ
Πέμπτη, 28 Σεπτεμβρίου 2023 08:55

ΠΑΟΚ Κρηστώνης: Έκανε σεφτέ μπορούσε και τρίποντο

Πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης μετά τη λευκή (0-9) ισοπαλία την οποία παραχώρησε στον Μέγα Αλέξανδρο στην Αγία Μαρίνα της Ημαθίας την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου.

Ήταν ο εξ αναβολής αγώνας της γ’ αγωνιστικής και ο ΠΑΟΚ μπήκε επιθετικά στο παιχνίδι και δημιούργησε τα πρώτα προβλήματα στην άμυνα της Αγίας Μαρίνας. Στο 3ο λεπτό, όπου μετά από κόρνερ ο Αϊβαλής βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά μπλόκαρε ο πορτιέρο του Μ. Αλέξανδρου.

Στο 9ο λεπτό ο Χατζηασλανίδης από καλή θέση σούταρε άουτ.

Χρειάστηκε να έρθει το 22ο λεπτό για να εκδηλωθεί η πρώτη καλή επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων χωρίς να ανησυχήσει  ιδιαίτερα ο Σακαλίδης.

Και στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του ΠΑΟΚ  ήταν αυτοί που απείλησαν, με ένα απευθείας φάουλ του Αγαθαγγελίδη, το οποίο κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ιωαννίδη.

Οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, προσπάθησαν να πιέσουν και να απειλήσουν χωρίς ωστόσο να κινδυνεύσει σοβαρά η εστία του Σακαλίδη. Αντίθετα

Και ήταν ο ΠΑΟΚ αυτός που κατάφερε να απειλήσει, με τον Αγαθαγγελίδη στο 79′.

ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Παμπορόδης): Σακαλίδης, Κυριακίδης (Γκιωνη 84′), Μαυροκεφαλίδης (Ζάλτος 46′), Παπαδόπουλος, Σουλτς (Τριανταφυλλίδης 46′), Ευθυμιάδης, Χατζηασλανίδης, Αγαθαγγελίδης, Τρυφωνόπουλος (Μουρατίδης 46′), Αϊβαλής, Παυλίδης (Κυρανας 69′).