Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 12:25:50 μμ
Κυριακή, 01 Οκτωβρίου 2023 21:21

ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Πανθρακικός 2-3: Ήττα στα …χασομέρια για τον ΠΑΟΚ στην Κρηστώνη

Το 90λεπτο είχε τελειώσει προ έξι λεπτών και ο ΠΑΟΚ Κρσητώνης ήταν αγκαλιά με ένα ακόμα βαθμό. Ήταν το 2-2 μέχρι τότε που ήρθε σε έναν αγώνα με ενδιαφέρουσα διακύμανση του σκορ. Και στο 90 και έξι σε μια αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Παύλίδης πέτυχε γκολ κι άφησε με το παράπονο τους γηπεδούχους αφού δεν ανταμείφθηκε ούτε με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας  ο αγώνας των παικτών τους.

Και μπήκαν τόσο ενθαρρυντικά στο γήπεδο. Μόλις στο 214’ ο Μουρατίδης άνοιξε το σκορ σκορπίζοντας ενθουσιασμό στους παίκτες και φιλάθλους του ΠΑΟΚ. Η χαρά όμως κράτησε λίγο καθώς δυο λεπτά αργότερα ο Βάσκος ισοφάρισε για την ομάδα της Κομοτηνής. Η οποία λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου πάλι με τον Βάσκο πέρασε μπροστά στο σκορ (1-2)

Στην  επανάληψη ο ΠΑΟΚ πίεσε και με τον Μουρατίδη και πάλι ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που  όλα έδειχναν πως θα ήταν και το τελικό. Μόνο που ο Παυλίδης είχε διαφορετική γνώμη και τώρα ο ΠΑΟΚ την προσεχή Τετάρτη 3 Οκτωβρίου υποδέχεται ως γηπεδούχος τον ΑΟ Χανιώτη στον εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Άρης Αβάτου – Αναγέννηση Επανομής 0-0

Ορέστης Ορεστιάδας – Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας   Αναβλήθηκε

Βέροια – Άρης Πετεινού 1-3 (38′ Λαφάρας – 56′ Τυριάκης, 76′ Χριστοφορίδης, 83′ Εφέντη)

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός 2-3 (15′ Μουρατίδης – 17′ & 42′ Βάσκος, 90+4′ Παυλίδης)

ΑΟ Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 3-1 (5′ πεν. Γκέκας, 40′ Τζελίδης, 55′ Δημητριάδης – 27′ Ελέζι)

Νίκη Ευκαρπίας – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

ΑΟ Χανιώτη – Δόξα Δράμας 2-1 (13′ Νάκοφ, 82′ Κόμνος – 31′ Μπρατσιάνι)

Θερμαϊκός Θέρμης – Αετός Βαρβάρας  2-1 (11′, 89′ – 9′ Ευσταθίου)

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 1-1 (45′ Λιάπης – 90+4)