Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024, 1:39:32 μμ
Πέμπτη, 09 Οκτωβρίου 2008 04:53

Έχασε προς το τέλος

Στις λεπτομέρειες έχασε ο ΓΑΣ Κιλκίς, ο οποίος αν δεν έκανε τόσα πολλά λάθη, τα περισσότερα λόγω απειρίας και βιασύνης, σίγουρα θα έπαιρνε τη νίκη και τους πολύτιμους βαθμούς. Έτσι ο Διομήδης Άργους, χωρίς να δείξει κάτι το ιδιαίτερο, απλά έπαιξε πιο προσεκτικά πήρε τη νίκη επικρατώντας με 28-26.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά με αποτέλεσμα να πάρουν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι και μια διαφορά τριών τερμάτων, που θα ήταν μεγαλύτερη αν δεν ήταν τόσο καλός ο τερματοφύλακας Τριανταφύλλου. Αλλά ως γνωστών έναν κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε αλλά πάντα ο Διομήδης ήταν ένα γκολ μπροστά για να λήξει το ημίχρονο με 11-12.
Στις αρχές της επανάληψης το σκορ πήγαινε εναλλάξ, οι δύο ομάδες πάλευαν για να πάρουν διαφορά αλλά προς το τέλος ο ΓΑΣΚ στάθηκε πιο άτυχος και με μια σειρά άστοχων επιθέσεων χάρισαν τη νίκη στον Διομήδη, ο οποίος δεν πίστευε ότι θα πάρει τους δυό βαθμούς.
Δεκάλεπτα: 1-4, 7-8, 11-12 (ημίχρονο), 16-16, 22-22, 26-28
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Τζουβάρας 3, Κυπραίος 1, Ρουτάρ 5, Πομπίλιο 3, Κώστα 1, Χοτζούδης, Δημάκης, Δεληγιάννης, Σκάρλος, Μπούρστς 4, Σαλτσίδης, Ασίκης, Μπεζμπάντιτσα 9, Τριανταφύλλου.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ: Χρυσόπουλος, Ρουμελιώτης, Χατζόπουλος 3, Βίντιτς 4, Μουζακιώτης 1, Τρούπης 7, Βίντγκένς 3, Σάβιτς 3, Τσούλας, Γκούλε, Δημητρούλιας, Ελευθερίου, Παπακυπριανού.