Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 9:41:09 μμ
Τετάρτη, 30 Ιανουαρίου 2008 13:25

Πρωταθλητής ο Κ. Χαμουρούδης

Ακόμη μία σημαντική επιτυχία προσέθεσε στο ενεργητικό του ο αθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς Κώστας Χαμουρούδης ο οποίος τον Νοέμβριο του 2007 αγωνίστηκε με μεγάλη επιτυχία στο Φθινοπωρινό πρωτάθλημα βετεράνων αθλητών έγινε στη πόλη της Λάρισας με πολύ μεγάλη συμμετοχή βετεράνων αθλητών από όλη την Ελλάδα.

Ο αθλητής του Κιλκίς, και μέλος της Ελληνικής εθνικής ομάδος, αγωνίστηκε στον ακοντισμό της κατηγορίας 45-49 ετών και με επίδοση 48,23 μ., κατέκτησε την 1η θέση επιβεβαιώνοντας για μία ακόμη φορά ότι συγκαταλέγεται στους κορυφαίους του αγωνίσματος στην κατηγορία του. Ο Χαμουρούδης κατέκτησε ακόμη ένα χρυσό μετάλλιο στους ίδιους αγώνες κερδίζοντας την 1η θέση και στο άλμα σε μήκος με επίδοση 5,62 μ.
Τον Νοέμβριο επίσης, ο  Κώστας Χαμουρούδης πήρε μέρος και σε έναν αγώνα τριάθλου βετεράνων που έγινε στη Φιλοθέη  κατακτώντας και εκεί την 1η θέση με επί μέρους επιδόσεις 5,39 μ στο μήκος, 10,07 μ στη σφαιροβολία και 13''14 στα 100 μ.