Γιώργος Τσαβδαρίδης
Ο Γιώργος Τσαβδαρίδης γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Αναβρυτό.
Ασχολείται επαγγελματικά με την υλοτομία τα τελευταία δέκα χρόνια ως δασεργάτης και είναι Πρόεδρος του Δασικού Συνεταιρισμού Εργασίας Αναβρυτού. Στο παρελθόν είχε εργαστεί σε εταιρία τροφίμων.
Από το 1997 είναι ιεροψάλτης στους Ιερούς Ναούς του Αναβρυτού και του Μεταξοχωρίου, με σπουδές βυζαντινής μουσικής στο Πολυάνειο Ωδείο της Μητρόπολης Κιλκίς.
Είναι έγγαμος με τη Βασιλική Τσουκαλίδου και έχουν δύο παιδιά, την Ειρήνη και τον Αριστείδη.
Ζει με την οικογένειά του στο Κιλκίς.