![Πινέλης Κώστας](/media/k2/users/26.jpg?t=20200316_1507)
Πινέλης Κώστας
Πέμπτη, 09 Οκτωβρίου 2008 04:58
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Τετάρτη, 04 Ιουνίου 2008 04:48
Κώστας Πίνελης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Σάββατο, 31 Μαϊος 2008 14:56
Κώστας Πινέλης : Η Βιβλιοθήκη του Γερακαριού και ο Αλέκος Κοντοειδής
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Τετάρτη, 21 Μαϊος 2008 06:29
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Δευτέρα, 12 Μαϊος 2008 04:40
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Παρασκευή, 25 Απριλίου 2008 07:09
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Παρασκευή, 18 Απριλίου 2008 10:12
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
![](/images/prosopa/pinelis.jpg)
Τετάρτη, 09 Απριλίου 2008 05:43
Κώστας Πινέλης : Δεν μπορείτε μια φορά να απαντήσετε πολιτικά;
Κατ’ αρχήν το άρθρο μου δεν έγινε ούτε γιατί πανικοβλήθηκαμε επειδή «δικαιώνονται οι θέσεις σας», ούτε γιατί σας «παρουσιάζουν ανεβασμένους» τα γκάλοπ, ούτε γιατί θα ερχόταν ο Πρόεδρός σας στο Κιλκίς. Έγινε γιατί υπήρχαν συγκεκριμένες, επανειλημμένες καταγγελίες από τους εργαζόμενους. Στα 16 χρόνια που είμαι στο Κιλκίς τα προσωπικά, επώνυμα άρθρα, σχόλια, παρεμβάσεις, σε όλες τις εφημερίδες (ξέχωρα από τις ανακοινώσεις του ΚΚΕ), ανέρχονται σε αρκετές εκατοντάδες. Πολλά από αυτά αφορούν κριτική για την πολιτική τους στα κυβερνητικά κόμματα, στα άλλα κόμματα (πράγματι ο ΣΥΝ έχει την μερίδα του λέοντος), στην Αυτοδιοίκηση, πάντα όμως με πολιτικό λόγο, πολλές φορές σκληρό, αλλά πάντως πολιτικό λόγο κάτι που αναγνωρίζουν όλοι.
Δευτέρα, 07 Απριλίου 2008 11:28
Κώστας Πινέλης : Βολές κατά ριπάς
Τι μορφή θα έχει η διακυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ; «Όμορφη, Χαρούμενη, Αισιόδοξη, Πολύχρωμη, Καινοτόμα, τολμηρή» Έτσι απάντησε ο Αλέκος Αλαβάνος στη συνέντευξή του στην «Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία» σε σχετική ερώτηση του συντάκτη της εφημερίδας. Πως λένε: «Να πιαστούμε χέρι-χέρι και να τρέξουμε χαρούμενοι στην ακρογιαλιά» ή «Χαρούμενα παιδιά, χαρά γεμάτα».
Πέμπτη, 03 Απριλίου 2008 11:35
Κώστας Πινέλης : Τι είναι ρεαλιστικό κ. Σπίγκο;
Δεν φθάνει που οι εργασιακές σχέσεις των εργαζόμενων στις διάφορες Κοινωνικές Υπηρεσίες βρίσκονται στον αέρα, αλλά πιέζονται kai ekbi;azontai και από τους εκπροσώπους της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, όπως συμβαίνει και στο Δήμο Κιλκίς.
Πληθαίνουν, καθημερινά, οι καταγγελίες για την πολιτική και την τακτική του «Τσάρου» των τομέων Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Κιλκίς, του κ. Σπίγκου, απέναντι στους εργαζόμενους, στις διάφορες Υπηρεσίες Κοινωνικής Πολιτικής σύμφωνα με καταγγελίες των ίδιων των εργαζομένων και συγκεκριμένα:
Πληθαίνουν, καθημερινά, οι καταγγελίες για την πολιτική και την τακτική του «Τσάρου» των τομέων Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Κιλκίς, του κ. Σπίγκου, απέναντι στους εργαζόμενους, στις διάφορες Υπηρεσίες Κοινωνικής Πολιτικής σύμφωνα με καταγγελίες των ίδιων των εργαζομένων και συγκεκριμένα: