Η διοργάνωση στέφθηκε με επιτυχία και περισσότεροι από 200 αθλητές και αθλήτριες αναπτυξιακών ηλικιών έλαβαν μέρος και πρόσφεραν ένα υπέροχο θέαμα στους θεατές που ξεπέρασαν τούς 300. Οι 12 σύλλογοι που συμμετείχαν και οι προπονητές, έδωσαν συγχαρητήρια στους διοργανωτές και ανανέωσαν το Ραντεβού για την επόμενη σεζόν. Ο δήμαρχος Παιονίας κ. Σιωνίδης και ο αντιδήμαρχος πολιτισμού κ. Καλαβαζης τίμησαν με την παρουσία τους την διοργάνωση και απένειμαν τιμητικές πλακέτες στην Α.Ο.Τ.Ε (ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΕΛΛΑΔΟΣ) για την ανάπτυξη του αθλήματος και την πρώτη θέση στο περασμένο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα.