Ακολουθεί μία ολόκληρη ζωή, η οποία εύχομαι να είναι γεμάτη επιτυχίες και εμπειρίες που θα την κάνουν και σπουδαία.
Ευθύνη του πολιτικού συστήματος είναι να διαμορφώσει τις καλύτερες δυνατές συνθήκες φοίτησης, διαβίωσης και προοπτικής για τους νέους φοιτητές.
Οφείλουμε να δώσουμε λύση στο πρόβλημα της πανάκριβης φοιτητικής κατοικίας. Να ενισχύσουμε το δημόσιο Πανεπιστήμιο με πόρους, αρμοδιότητες, υποδομές και προσωπικό, ώστε να παρέχει υψηλού επιπέδου γνώση και ειδίκευση. Να φτιάξουμε μία αγορά εργασίας ικανή να προσφέρει δουλειές, που θα ανταποκρίνονται στα προσόντα τους.
Για την νέα γενιά της χώρας μας, οφείλουμε να πολλαπλασιάσουμε τις ευκαιρίες και τα παράθυρα επιλογής και να διαμορφώσουμε εναλλακτικές οδούς προς τη γνώση.