Στα πλαίσια της υποδράσης «Μαθητική εφημερίδα: Μαθητοτυπία» συντάχθηκε, εκδόθηκε και εκτυπώθηκε το παρόν τεύχος της σχολικής εφημερίδας μας, το οποίο είναι το δεύτερο τεύχος κατά σειρά .
Επιθυμούμε να ευχαριστήσουμε τις μαθήτριες, τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συνεργάστηκαν για την έκδοση του παρόντος τεύχους της σχολικής εφημερίδας μας.
Επιπλέον εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας προς την ομάδα διαχείρισης του προγράμματος του ΝΟΗΣΙΣ «Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας» για την υποστήριξη καθώς επίσης και τη Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Κιλκίς για τη συνεργασία.
Εκ της Διευθύνσεως του 1ου ΕΠΑΛ Κιλκίς
Ο Υπεύθυνος Έργου του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Κιλκίς
Πέτρος Κ. Σαλαβασίδης