Η επιτυχία τους αυτή συνιστά επιβράβευση της πολύχρονης προσπάθειάς τους. Ως ακαδημαϊκοί πολίτες πλέον, με προσπάθεια και θέληση θα επιτύχουν και το νέο στόχο τους που είναι η κατάκτηση της επιστημονικής γνώσης.
Συγχαρητήρια ,επίσης και στους γονείς και σε όλους τους εκπαιδευτικούς για την στήριξη σε όλα τα παιδιά, στη διάρκεια αυτής της απαιτητικής διαδρομής τους.
Στους μαθητές και μαθήτριες που προσπάθησαν, αλλά τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα και επιθυμητά, αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια τους. Να θυμάστε ότι το μέλλον δεν κρίνεται από μία στιγμή. Η ζωή είναι γεμάτη επιλογές και ευκαιρίες, προκειμένου να πετύχετε τους στόχους σας.
Αγαπητά μας παιδιά, σάς εύχομαι υγεία, καλή πρόοδο και σταδιοδρομία και κάθε επιτυχία στη ζωή σας».
Ανδρέας Βεργίδης
Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Κιλκίς