Τρίτη, 16 Ιουλίου 2024, 7:25:18 πμ
Κυριακή, 12 Μαϊος 2024 21:16

Πρώτος ο Κιλκισιακός και με επίδειξη δύναμης

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αναρριχήθηκε ο Κιλκισιακός μετά την σπουδαία εκτός έδρας νίκη του επί του Αιγινιακού με 2-3.

Πάντα ταύτα στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική όπου ο Κιλκισιακός παρότι ξεκίνησε με το …αριστερό χάνοντας δικό του αγώνα στη Νέα Ευκαρπία από το ΙΕΚ Δέλτα,

ΗΞ συνέχεια όμως είναι εντυπωσιακή και ο Κιλκσιακός κάνει επίδειξη δύναμης σκορπώντας τα Μουδανιά εντός έδρας με 3-0 και σήμερα  στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής κερδίζοντας τον ισχυρό Αιγινιακό με 2-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το καλημέρα (4’) με τον Γιατζιτζόγλου, αλλά ο Τσολακίδης πριν το τέταρτο ισοφάρισε και στο 39’ ο Πιπερτζής έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με 1-2.

Δεν πρόλαβαν να το χαρούν όμως καθώς δυο λεπτά αργότερα στο 42’  ο Παρδάλης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη ο Κιλκισιακός με γκολ του Μπουλάρι στο 61’ πήρε το τρίποντο και ατενίζει με αισιοδοξία τη συνέχεια.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

ΠΟ Μουδανιών – ΙΕΚ Δέλτα 3-1

Αιγινιακός – Κιλκισιακός 2-3 (4' Γιατζιτζόγλου, 42' Παρδάλης / 13' Τσολακίδης, 39' Πιπερτζής,61’ Μπουλάρι  )

ΑΕ Αλεξάνδρειας – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (16' Λίτσι)

Ρεπό : Απόλλων Κρύας Βρύσης