1) Δεν είχαμε, ούτε έχουμε πρόθεση από την πλευρά μας, να καπηλευτούμε ή να οικειοποιηθούμε τον οποιοδήποτε αγώνα των εργαζομένων.
2) Το συγχαρητήριο μήνυμά μας ήταν ξεκάθαρο, καθώς χαιρετίζει τον αγώνα όλων των εργαζομένων, ανεξαρτήτως ιδεολογικού, πολιτικού και κομματικού προσήμου!
3). Επίσης, θεωρούμε πως τα συσσωρευμένα προβλήματα στο Εθνικό Σύστημα Υγείας, δεν μπορούν να αντιμετωπιστούν, στη βάση προσωπικών διαδρομών και διεκδικήσεων, αλλά μόνο με συνένωση δυνάμεων και ευρύτερων συμμαχιών, με τη συνεχή και μόνιμη ευαισθητοποίηση ολόκληρης της ελληνικής κοινωνίας, χωρίς διαχωρισμούς και αντεγκλήσεις...
Για τη Νομαρχιακή Επιτροπή
ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ Κιλκίς – Παιονίας
Ο Συντονιστής Κυριάκος Κυβρακίδης