Το κλιμάκιο του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με τις διοικήσεις τους και τους εργαζομένους.
Όπως υποστηρίζει ο Πέτρος Παππάς, διαπιστώθηκαν για άλλη μια φορά τα μεγάλα προβλήματα υποστελέχωσης σε ιατρονοσηλευτικό και διοικητικό προσωπικό καθώς και η μεθοδευμένη επιχείρηση απαξίωσης της Δημόσιας Υγείας που έχει δρομολογηθεί από την Κυβέρνηση της ΝΔ. Ο ΣΎΡΙΖΑ-ΠΣ έχει ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα για την ανάταξη του ΕΣΥ και οι Ευρωεκλογές της 9ης Ιουνίου θα είναι ο πρώτος σταθμός στην πορεία προς την δωρεάν δημόσια υγεία για όλους!