Στη συνάντηση συμμετείχαν και ο Αντιπεριφερειάρχης της Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς Ανδρέας Βεργίδης, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γιάννης Χατζηαποστόλου και ο Αντιδήμαρχος Ανέστης Πογέλης.
Με την ευκαιρία της επίσκεψης ο κ. Κυριακίδης ευχήθηκε στην χρυσή ολυμπιονίκη και δραστήρια αυτοδιοικητικά υποψήφια ευρωβουλευτή καλή δύναμη και επιτυχία στον προεκλογικό της αγώνα για το Ευρωκοινοβούλιο.