Δυστυχώς στην Ελλάδα, τη στιγμή που η μητρότητα γίνεται όλο και πιο δύσκολη, λόγω της ανυποχώρητης ακρίβειας, οι νοσηλευτές μας είναι εξαιρετικά χαμηλά αμειβόμενοι, ενώ οι ίδιοι αποτελούν στόχο κομματικών διώξεων και πολλοί εξ αυτών παραμένουν "όμηροι" του κομματικού κράτους, ως συμβασιούχοι, έχοντας ένα επισφαλές εργασιακό καθεστώς.
Ο ΣΥΡΙΖΑ - ΠΣ έχει ένα ολοκληρωμένο σχέδιο αντιμετώπισης της ακρίβειας και ανάταξης του Ε.Σ.Υ ώστε την επόμενη φορά να γιορτάσουμε τις μητέρες και τους νοσηλευτές μας, όπως τους αξίζει.
ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ
Βουλευτής Κιλκίς, Αναπληρωτής Τομεάρχης Υγείας ΣΥΡΙΖΑ - ΠΣ