Ο κ. Δένδιας θα ξεκινήσει την περιοδεία του από την Μητρόπολη Κιλκίς, όπου θα συναντηθεί με τον Μητροπολίτη κ. Βαρθολομαίο. Θα ακολουθήσει επίσκεψη στο Δημαρχείο και συνάντηση με το δήμαρχο Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη και στο Διοικητήριο με τον αντιπεριφερειάρχη Ανδρέα Βεργίδη
Τέλος, ο κ. Δένδιας θα συνομιλήσει με πολίτες για την κρισιμότητα των ευρωεκλογών, στο εκλογικό κέντρο της ΔΕΕΠ Κιλκίς της ΝΔ και στη συνέχεια στο καφέ nonna’s στον πεζόδρομο της 25ης Μαρτίου.