Πολιτιστικά
Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2011 20:51
Ο Παλαιστικός Σύλλογος Ευρωπού με «χρυσά» στο δήμαρχο Παιονίας
Συντάκτης: Eidisis.gr![lapordas-karagiannhs](/images/stories/2011/23-10/lapordas-karagiannhs.jpg)
![kouklotheatro-kilkis](/images/stories/2011/21-10/kouklotheatro-kilkis.jpg)
Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2011 22:10
Χρήστος Δραγανίδης : "Θερμά συγχαρητήρια στο " ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ" Ευρωπού."
Συντάκτης: Eidisis.gr![draganidhs-kilkis](/images/stories/2011/21-10/draganidhs-kilkis.jpg)
![vhmatizo](/images/stories/2011/19-10/vhmatizo.jpg)
Το σεμινάριο με τίτλο “Creative Tools For Participation” – «Δημιουργικά Εργαλεία για τη συμμετοχή» πραγματοποιήθηκε από το Πολιτιστικό Κέντρο της Κοινότητας του Cork με τη συμμετοχή φορέων από την Ελλάδα, την Εσθονία και τη Ρουμανία.
Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2011 00:11
«Με τα πόδια» στο Κάστρο του Παλιού Γυανικόκαστρου
Συντάκτης: Eidisis.gr
Την Δευτέρα στις 3 Οκτωβρίου 2011 πραγματοποιήθηκε περίπατος στο Π. Γυναικόκαστρο που απέχει 7,5 χλμ από το Γυμνάσιο Βαπτιστή. Η ιδιαιτερότητά του έγκειται στο ότι πραγματοποιήθηκε με τα πόδια. Το διαδίκτυο μας βοήθησε να βρούμε την διαδρομή που έπρεπε να ακολουθήσουμε καθώς και την πρόγνωση του καιρού. Σημαντική ήταν η συμβολή και των καθηγητών που μας συμβούλεψαν για τον απαραίτητο εξοπλισμό που έπρεπε να έχουμε μαζί μας.
![lousi-gavrihlidou](/images/stories/2011/13-10/lousi-gavrihlidou.jpg)
![ag-tryfon](/images/stories/2011/11-10/ag-tryfon.jpg)
Συγκεκριμένα, στις 15 Ιουλίου συμμετείχε στις πολιτιστικές εκδηλώσεις του Χωρυγίου που έλαβαν χώρα στην κεντρική πλατεία.
Πέμπτη, 13 Οκτωβρίου 2011 00:48
Συνεργασία «Αργοναυτών» με Φεστιβάλ Κουκλοθέατρου
Συντάκτης: Eidisis.gr
Η Ένωση Ποντίων Ν. Κιλκίς ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ θέλοντας να διευρύνει τις δραστηριότητες αλλά και τις επιλογές που δίνει στα μέλη της , συνεργάζεται με την οργάνωση του κουκλοθέατρου, παρέχοντας τους χώρους του εντευκτηρίου του συλλόγου αλλά και έμψυχο δυναμικό.
Πέμπτη, 13 Οκτωβρίου 2011 00:46
Κινηματογραφική Λέσχη από την Κοινωνία των Πολιτών
Συντάκτης: Eidisis.gr![kinimatografiki-lesxi-kilkis](/images/stories/2011/11-10/kinimatografiki-lesxi-kilkis.jpg)
![giorti-girokomeio](/images/stories/2011/7-10/giorti-girokomeio.jpg)
Μέσα σε μια ατμόσφαιρα εξαιρετικά φιλική και χαρούμενη, η γιορτή ξεχείλιζε ζεστασιά και φροντίδα, με το καλωσόρισμα να γίνεται από την πρόεδρο του ιδρύματος, Αναστασία Τζελέπη και τη μικρή «χορωδία» των γεροντισσών που τραγούδησαν για συγγενείς και επισκέπτες τους.