Πολιτιστικά
![panaila](/images/stories/2011/29-1/panaila.jpg)
![proskopoi](/images/stories/2011/28-1/proskopoi.jpg)
Σάββατο, 29 Ιανουαρίου 2011 14:22
H πίτα του 2ου Δημοτικού και τα… δώρα Μπαλάσκα
Συντάκτης: Eidisis.gr![pita_2_dimotikou](/images/stories/2011/28-1/pita_2_dimotikou.jpg)
Σάββατο, 29 Ιανουαρίου 2011 14:21
Λαμπρές εορταστικές εκδηλώσεις για πρώτη φορά στον Άγ. Αντώνιο Κιλκίς
Συντάκτης: Eidisis.gr
Ο Πολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Αγίου Αντωνίου Κιλκίς «Τα Κρούσια», πραγματοποίησε τετραήμερες εκδηλώσεις επ’ ευκαιρία της πανηγύρεως του Αγίου Αντωνίου στις 17 Ιανουαρίου 2011. Ο Άγιος Αντώνιος απόλαυσε επί μια εβδομάδα πολύ όμορφες και δυνατές κοινωνικές εκδηλώσεις για τους κατοίκους του Αγίου Αντωνίου αλλά και της ευρύτερης περιοχής.
![ag_markos](/images/stories/2011/27-1/ag_markos.jpg)
![argonautes](/images/stories/2011/27-1/argonautes.jpg)
![ag_trifon](/images/stories/2011/27-1/ag_trifon.jpg)
![lykeio_ellinidon](/images/stories/2011/27-1/lykeio_ellinidon.jpg)
![oreivates](/images/stories/2011/27-1/oreivates.jpg)
Την τεράστια συμβολή στη διατήρηση και διάδοση της πολιτιστικής κληρονομιάς, από τους συλλόγους εντός και εκτός Ελλάδας φαντάζομαι δεν την αμφισβητεί κανείς. «Μικρά ή Μεγάλα» δεν έχει καμία σημασία, όλα προσφέρουν, και ας περισεύουν τις περισσότερες φορές οι δυσκολίες. Ο νομός μας ευτύχησε να έχει αρκετούς συλλόγους με αξιόλογη δράση, σε «μικρά και μεγάλα» χωριά.