Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, ευχήθηκαν στον κ. Βουλευτή, μία καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία και ευημερία και τον ευχαρίστησαν για την εξαιρετική συνεργασία με την Ένωση Στρατιωτικών Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς (Ε.Σ.ΠΕ.Ε.Κ), όσον αφορά την ανάδειξη και την επίλυση των θεμάτων που απασχολούν το προσωπικό των Ενόπλων Δυνάμεων.
Ο κ. Παππάς, ευχήθηκε στην Ένωση Στρατιωτικών Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς (Ε.Σ.ΠΕ.Ε.Κ), καθώς και στο προσωπικό των Ενόπλων Δυνάμεων και στα μέλη των οικογενειών τους, καλές γιορτές, καλά Χριστούγεννα, με υγεία, χαρά, προκοπή και αισιοδοξία. Στη συνέχεια, ενημέρωσε τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, ότι το προσεχές διάστημα, σε συνεργασία με την Ένωση Στρατιωτικών Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς (Ε.Σ.ΠΕ.Ε.Κ), θα προβεί σε θεσμικές ενέργειες προς το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας (ΥΠΕΘΑ), προκειμένου να αρθούν οι υφιστάμενες αδικίες προς το στρατιωτικό προσωπικό, όσον αφορά την ισότιμη εργασιακή τους αντιμετώπιση, σε σχέση με τους υπόλοιπους εργαζομένους και διαβεβαίωσε τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, για την περαιτέρω διεύρυνση και εμβάθυνση της ήδη αγαστής συνεργασίας, με γνώμονα την συνεχή βελτίωση της καθημερινότητας του στρατιωτικού προσωπικού και των οικογενειών τους
Ο Πρόεδρος
Νικόλαος Ζησόπουλος