Ο κ. Φραγγίδης ενημέρωσε το κοινό σχετικά με την πλήρη διαδικασία της πρόληψης και τα πλεονεκτήματα της αυτοεξέτασης, ενώ παράλληλα απάντησε σε βασικά ερωτήματα που δημιουργούνται σε κάθε γυναίκα.
Στόχος της συγκεκριμένης εκδήλωσης, ήταν η ευαισθητοποίηση του κοινού, καθώς 1 στις 7 γυναίκες ενδέχεται να επηρεαστεί από τον καρκίνο του μαστού σε κάποια φάση της ζωής της, με 97% πιθανότητες πλήρους ίασης, αν διαγνωστεί εγκαίρως.
Μέσα από τις δράσεις αυτές, η Φάρμα Κουκάκη συνεχίζει να βελτιώνει το εργασιακό της περιβάλλον χτίζοντας σχέσεις εμπιστοσύνης με τους ανθρώπους της!