Ο Σεβασμιώτατος εξέφρασε τη χαρά του για το ενδιαφέρον του Πρωθυπουργού για την περιφέρεια και έθιξε κάποια θέματα που αποτελούν κομβικά σημεία για την πρόοδο και την προαγωγή των ανθρώπων της ακριτικής περιοχής του Κιλκίς.
Η κα Σώκου έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον και θα επισκεφθεί το επόμενο διάστημα τις κοινωνικές δομές της Ιεράς Μητροπόλεως και συγκεκριμένα τα Συσσίτια και τα κοινωνικά παντοπωλεία ενώ δεσμεύτηκε τη διαρκή παρουσία της ιδίας και των δυνάμεων του Γραφείου για τις ανάγκες της πολιτών του Κιλκίς.