Γ' Εθνική

Τρίτη, 28 Ιουνίου 2016 15:14

Ρωμανίδης και Ευθυμιάδης στον Κιλκισιακό

Συντάκτης:

Ο Α.Ο. Κιλκισιακός ανακοινώνει την απόκτηση-επιστροφή του Παναγιώτη Ρωμανίδη. Ο 26χρονος επιθετικός, που είχε περάσει από τον ΑΟΚ και την αγωνιστική περίοδο 2011-2012, επιστρέφει για να βοηθήσει και αυτός από τη μεριά του στη προσπάθεια επανόδου στη Γ΄ Εθνική.

Τρίτη, 17 Μαϊος 2016 23:43

Αποχαιρετισμός με νίκη

Συντάκτης:

Σε ένα αδιάφορο ποδοσφαιρικό παιχνίδι στην αυλαία για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 η ομάδα εκπρόσωπος του νομού Κιλκίς στις μεγάλες ποδοσφαιρικές κατηγορίες της χώρας Εθνικός Ν. Αγιονερίου νίκησε με 5 - 2 το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και κατετάγη στην έκτη θέση της βαθμολογίας στον πρώτο όμιλο της γ΄ εθνικής κατηγορίας.
Ο Εθνικός αν και στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να ηττάται με σκορ 2 - 1 από τους γηπεδούχους και μάλιστα έχοντας και παίκτη περισσότερο (το Βυζάντιο έπαιζε με δέκα παίκτες) επανήλθε γρήγορα και αφού πρωτίστως ισοφάρισε πήρε μπροστά και κέρδισε άνετα με το ευρύ σκορ.

Πέμπτη, 12 Μαϊος 2016 23:16

Φώτης Ζάικος : Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

Συντάκτης:

Αγώνας τελικός πλέι οφ Α’ κατηγορίας
ΑΕ Πεδινού 1 Ολυμπιακός Γαλλικού 0

Παρουσία 300 και πλέον φιλάθλων στο γήπεδο Πεδινού την Κυριακή 8-5-2016 έγινε ο  τελικός αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων με τη  ΑΕ Πεδινού να έχει  το πλεονέκτημα έδρας. Δυνατό παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις από δύο ισοδύναμες και ισάξιες ομάδες.

Ηττα στον τελευταίο αγώνα εντός έδρας για τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου από τον Καμπανιακό με σκορ 1 - 0 την Κυριακή 8 Μαϊου στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς.Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της συνάντησης ο Χρήστου στο 26΄ (από ελεγχόμενη θέση οφσάϊντ).

Τρίτη, 12 Απριλίου 2016 23:05

Ξεκούραστο τρίποντο και αναρρίχηση

Συντάκτης:

Ξεκούραστο βαθμολογικό τρίποντο άνευ αγώνος για τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου σήμερα που με βάσει το πρόγραμμα θα αντιμετώπιζε στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς την ομάδα του Εθνικού Σερρών στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της γ΄ εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου όμως η ομάδα του Γαζώρου έχει προ πολλού αποχωρήσει από το πρωτάθλημα (με σχετική απόφαση της ΕΠΟ).
Θυμίζουμε ότι στον πρώτο γύρο όπου και συναντήθηκαν οι δυο ομάδες στις 29 Νοεμβρίου 2015 στις Σέρρες (13η αγωνιστική) ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου με σκόρερ τον Στάθη Στεφανίδη στο 79ο λεπτό είχε φύγει νικητής τόσο εντός αγωνιστικού χώρου όσο και έναντι του καιρού καθώς οι συνθήκες που επικρατούσαν ήταν πολύ δύσκολες με κύριο χαρακτηριστικό το τσουχτερό κρύο.

Τρίτη, 05 Απριλίου 2016 22:36

Nίκη χρυσάφι του Εθνικού

Συντάκτης:

Λυτρωτική νίκη όπως διαφαίνεται πέτυχε χθες ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου επί της Κοζάνης με 1 - 0.
Χρυσός σκόρερ ο συνήθης ΄΄ύποπτος΄΄ Νέστορας Στεφανίδης (31ο λεπτό) ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ έδωσε το τεράστιο βαθμολογικό τρίποντο στην ομάδα εκπρόσωπο του νομού Κιλκίς στις επαγγελματικές ποδοσφαιρικές κατηγορίες της χώρας και πλέον κρατά την τύχη της στα χέρια της ή μάλλον στα πόδια των ποδοσφαιριστών της.

Τίτλοι τέλους σήμερα για τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου στο θεσμό του κυπέλλου Eρασιτεχνών καθώς η ομάδα του νομού Κιλκίς ηττήθηκε με σκορ 1 – 0 από τον Απόλλωνα 1960 Κρύας Βρύσης το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς.

Μεγάλο διπλό στην Κρύα Βρύση για τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου, πολύτιμο βαθμολογικό τρίποντο ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Σκόρερ: 0-1: 20΄ Κοτσαρίδης, 1-1: 70΄ Τσιβλίδης, 1-2: 73΄ Παπαδημητρίου.

Δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη για την ομάδα εκπρόσωπο του νομού Κιλκίς στις επαγγελματικές ποδοσφαιρικές κατηγορίες της χώρας που έκλεισε αήττητη τον κύκλο των δύο συνεχόμενων αγώνων περνώντας με τον καλύτερο τρόπο από ισάριθμες δύσκολες έδρες (Αμπελόκηποι την περασμένη Κυριακή και Κρύα Βρύση σήμερα).

Τρίτη, 08 Μαρτίου 2016 22:46

Πέρασε σαν σίφουνας

Συντάκτης:

Ενας φουριόζος Εθνικός πέρασε την Κυριακή από τους Αμπελόκηπους, δεν άφησε σε καμιά στιγμή τον τοπικό Ηρακλή να αμφισβητήσει την ανωτερότητα του και ΄΄κλέβοντας΄΄ το ρόπαλο του νίκησε με σκορ 2 – 0 τους Θεσσαλονικείς.
Στο Δημοτικό Στάδιο Αμπελοκήπων ΄΄Κωνσταντίνος Καραμανλής΄΄, δεν αποτελεί υπερβολή ότι υπήρχε μια ομάδα καθώς οι παίκτες του κιλκισιώτικου συγκροτήματος παρατάχθηκαν με μοναδικό στόχο τους την νίκη και το βαθμολογικό τρίποντο και τα κατάφεραν.

Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2016 22:49

Β’ ομάδα Κιλκισιακού Πόντος μέσα στον πρωτοπόρο

Συντάκτης:

"Λευκή" ισοπαλία για τη δεύτερη ομάδα του Κιλκισιακού στον εκτός έδρας αγώνα με τον Απόλλωνα Μαυρονερίου. Η ομάδα μας με αυτόν τον πόντο διατηρήθηκε στη τρίτη θέση της κατάταξης, και παρέμεινε στον μεγάλο στόχο που έχει θέσει.
Παρά το γεγονός πως οι νεαροί παίκτες του Γιώργου Πελίδη είχαν να αντιμετωπίσουν την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου, τα πήγαν περίφημα.