Τετάρτη, 22 Μαΐου 2024, 3:49:38 πμ

Γ' Εθνική

Το παιχνίδι κυπέλλου με τον Αστέρα Βαλτοτοπίου δεν ήταν απλώς ένας αγώνας για τον Κιλκισιακό. Από το Βαλτοτόπι κατάγονταν ο αδικοχαμένος Παναγιώτης Μολακίδης.

Για την οικογένεια του Κιλκισιακού ο κυριακάτικος αγώνας κυπέλλου με τον Αστέρα Βαλτοτοπίου έχει ιδιαίτερη και μεγάλη σημασία!

Τρίτη, 01 Σεπτεμβρίου 2015 21:24

N Αγιονέρι: Δεύτερη νίκη επί αξιόμαχου αντιπάλου

Συντάκτης:

Φιλική νίκη για τον Εθνικό Νέου Αγιονεριου την Κυριακή  με αντίπαλο τον ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟ με  1-0.
Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Π. Παλάτσιος στο 28΄ μετά από έναν ιδανικό συνδυασμό των παικτών του Εθνικού γκολ ήταν αρκετό για να κρίνει τον σπουδαίο φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς.

Πικρή ήττα όπως εξελίχθηκε ο αγώνας με σκορ 2 - 1 για τον Εθνικό Ν.Αγιονερίου το Σάββατο 22 Αυγούστου σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι αυτή τη φορά με τον Εθνικό Σερρών / Γαζώρου εκτός έδρας.
Η ομάδα του νομού μας προηγήθηκε 0-1 όμως τελικώς υπέστη ήττα αφού οι γηπεδούχοι με δυο πέναλτυ πήραν τη νίκη με 2-1.

Τρίτη, 18 Αυγούστου 2015 17:00

Πειθαρχία ζήτησε ο Μύρτσος

Συντάκτης:

Την πρώτη του προπόνηση για την ποδοσφαιρική περίοδο 2015-2016 πραγματοποίησε ο Κιλκισιακός μας την Τετάρτη 5 Αυγούστου στο Δημοτικό Στάδιο.
Νέο αίμα πλέον στην ομάδα με ταλαντούχους Κιλκισιώτες ποδοσφαιριστές με στόχο όπως έθεσε ο κ. Παναγιωτίδης την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Παρασκευή, 31 Ιουλίου 2015 21:51

Προετοιμασία για τον νέο Εθνικό Νέου Αγιονερίου

Συντάκτης:

Ξεκίνησε και επισήμως την Τετάρτη 29 Ιουλίου στο γήπεδο του Νέου Αγιονερίου, υπό την καθοδήγηση του προπονητή Γιώργου Γεωργιάδη και του γυμναστή Κώστα Φωτιάδη, η προετοιμασία ενόψει της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς 2015 – 2016 για τον ΕΘΝΙΚΟ.

Τρίτη, 28 Ιουλίου 2015 20:51

Κλήρωση χάντμπολ για ΓΑΣΚ

Συντάκτης:

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας Χάντμπολ (βόρειος όμιλος) για την αγωνιστική περίοδο 2015 - 2016 όπου θα λάβει μέρος και ο ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ.

Πέμπτη, 23 Ιουλίου 2015 19:56

Επίθεση φιλίας από το Ν. Αγιονέρι

Συντάκτης:

Το ποδόσφαιρο είναι ακριβό σπορ, ακόμα και για ομάδες της γ’ εθνικής. Και σε περιόδους κρίσης το κόστος συντήρησης στην κατηγορία γίνεται δυσβάσταχτο. Η ομάδα του Εθνικού Νέου Αγιονερίου με τη λαμπρή διετή  πορεία στην εθνική κατηγορία αντιμετωπίζει ενόψει  της προετοιμασίας για τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο σημαντικά οικονομικά προβλήματα καθώς ο οικονομικός στυλοβάτης της κ. Γιαρήμαγας αναζητεί, σε ένα περιβάλλον οικονομικής ασφυξίας, διεξόδους που θα διασφαλίζουν το μέλλον της στην εθνική κατηγορία.

Επιβεβλημένη και σοβαρή η παρεμβαση του κ. Θεοχάρη Τσομίδη ύστερα από σειρά αστοχιών, στο Κιλκίς και,  που σκίασαν την πανθομολογούμενη διάθεση προσφοράς του στην ομάδα της πρωτεύουσας του νομού δίχως να συναρτά την προσφορά αυτή με θώκους και αξιώματα.

Τι κι αν ο Κιλκισιακός κυριολεκτικά σκόρπισε την Κρύα Βρύση. Η άνοδος χάθηκε σε εκείνον τον αγώνα στα Μουδανιά, όπου ελέω και διαιτητή, η ομάδα του Κιλκίς έχασε δυο βαθμούς, ενώ από το ίδιο γήπεδο έφυγε νικήτρια ηκρύα Βρύση.