Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 21:13

Εξετάσεις προαγωγής ζωνών για αθλητές του Άθλου

Συντάκτης:

Εξετάσεις προαγωγής ζωνών εγχρώμων και μαύρων ζωνών του Α.Σ. ΑΘΛΟΣ Κιλκίς διεξήχθησαν την Κυριακή στις 05/02/2017 στην αίθουσα Μητροπόλεως Κιλκίς.
Οι αθλητές του Συλλόγου εκτέλεσαν την ανάλογη υλη που αντιστοιχεί στην ανάλογη ζώνη .Υλη που αποτελείται από τα πούμσε, τεχνικές κινήσεων δίχως αντίπαλο, αυτοαμυνες, τεχνικές ποδιών – χεριών , κινησιολογία , ευλυγισία, θραύσεις, θεωρία και αγωνιστικό.

Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 21:12

Υψηλοί στόχοι για ΧΩΜΑ Κιλκίς

Συντάκτης:

Την Κυριακή 29 Ιανουαρίου έγινε ο ετήσιος απολογισμός και η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στον ΧΩΜΑ Κιλκίς.
Η ημέρα ξεκίνησε με περιήγηση σε χιόνι, λάσπη, νερό για τα 4x4 τζιπάκια και τις γουρούνες ενώ ακολούθησε ψήσιμο και η κοπή της πίτας.

Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 21:11

Εξετάσεις προαγωγής ζωνών για αθλητές της Τόλμης

Συντάκτης:

Εξετάσεις προαγωγής εγχρώμων και μαύρων ζωνών συλλόγου του Α.Σ. Taekwondo H Τόλμη Κιλκίς διεξήχθησαν το Σάββατο 4/2/2017 στην αίθουσα Μητρόπολης Κιλκίς, ενώ ταυτόχρονα πραγματοποιήθηκε και η ετήσια κοπή της πίτας.
Η ύλη αποτελείται από πούμσε ( Poomsae ), τεχνικές με υποτιθέμενο αντίπαλο, τεχνική χεριών, ποδιών εκτελώντας με ακρίβεια αλλά και αγωνιστικά, θραύσεις, αγωνιστικό και θεωρία.

Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2017 20:07

Βετεράνοι Κιλκισιακού: Εκδρομή στο Παλιό Ελατοχώρι

Συντάκτης:

Σάββατο  και Κυριακή 4-5 Φεβρουαρίου ο Σύλλογος Βετεράνων Ποδοσφαιριστών Α.Ο. Κιλκισιακού βρέθηκε στο πανέμορφο και χιονισμένο Παλιό Ελατοχώρι Πιερίας.Νωρίς το Σάββατο η 60μελής αποστολή επισκέφτηκε το χιονοδρομικό κέντρο Ελατοχωρίου. Εκεί κάποιοι βετεράνοι λάτρεις του σκί… ξεσκόνισαν τα παγοπέδιλα τους και κάποιοι άλλοι απόλαυσαν τον καφέ και το φαγητό στο σαλέ της περιοχής.

Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2017 20:06

Πρώτος ο Παντελής Ελευθεριάδης

Συντάκτης:

Την Κυριακή 05-02-2017 στην Αθήνα πραγματοποιήθηκαν εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. της Ο.Δ.Κ.Ε. Για πρώτη φορά ο σύνδεσμος διαιτητών  Κιλκίς είχε υποψήφιο. Είναι μεγάλη επιτυχία του συνδέσμου η πρώτη θέση που πήρε το μέλος του συνδέσμου ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Παντελής. Το Δ.Σ. και τα μέλη του συνδέσμου συγχαίρουν το μέλος του και του εύχονται καλή δύναμη στα νέα του καθήκοντα.

Τετάρτη, 08 Φεβρουαρίου 2017 20:51

Εξετάσεις προαγωγής ζωνών tae kwon do στο Μαυρονέρι

Συντάκτης:

Εξετάσεις προαγωγής ζωνών έγιναν από τον  Α.Σ.triton .tae kwon do Μαυρονερίου Κιλκίς. Οι εξετάσεις έγιναν στο κλειστό γυμναστήριο μπάσκετ Αγιονερίου Κιλκίς.
Μικροί και μεγάλοι αθλητές έδειξαν των καλύτερο τους εαυτό,  υψηλή τεχνική , δύναμη που απεικονίζονται και προβάλλονται με το άθλημα αυτό. Και φυσικά γονείς και φίλοι απόλαυσαν ένα εξαιρετικό θέαμα.
Στις εξετάσεις παραβρέθηκε για να μας τιμήσει και να βραβεύσει τα παιδιά ο Παναγιώτης Μάσκας, ομοσπονδιακός προπονητής και υπεύθυνος στην ομοσπονδία. Τον ευχαριστούμε πολύ που μας τίμησε με την παρουσία του. Και ένα μεγάλο μπράβο και στα παιδιά.

Δευτέρα, 06 Φεβρουαρίου 2017 21:24

Τρία στα τρία ο Αετός

Συντάκτης:

ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Στην 10η αγνωιστική του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ η ανδρική ομάδα αγωνίσθηκε εντός έδρας με την ομάδα Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας.
Ο ΑΕΤΟΣ ξεκίνησε δυνατά το 1ο δεκάλεπτο με πολύ καλές επιθετικές επιλογές και εξαιρετική άμυνα δημιούργησε μια διαφορά 13 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ αύξησε τη διαφορά στους 14 πόντους. Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν κακό σε όλα τα επίπεδα, επίθεση, άμυνα και διαιτησία. Τελικά ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ επικράτησε εύκολα παρά τη μέτρια εμφάνιση και συνεχίζει στο δρόμο για την άνοδο στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Δευτέρα, 06 Φεβρουαρίου 2017 21:23

ΑΙΑΣ Κιλκίς - βόλεϊ: 7η νίκη - ντέρμπι μεταξύ των πρώτων

Συντάκτης:

Γράφει η Ελένη Μουρατίδου
Την 7η νίκη του στη σειρά πέτυχε η ομάδα των Κορασίδων του Αίαντα, στην έδρα της , χθες Σάββατο 4/2/2017. Αυτή τη φορά όμως ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπι γιατί και οι δυο (ισοδύναμες) ομάδες ήθελαν πάρα πολύ τη νίκη διεκδικώντας την κορυφαία θέση του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου. Τελικά με δυσκολία υπερίσχυσε ο ΑΙΑΣ με 3-1 σετ, σε έναν αγώνα “θρίλερ”.Αναλυτικότερα:

Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2017 20:14

ΓΑΣΚ: Σε αγώνα γκραν γκινιόλ έχασε στο γκολ

Συντάκτης:

Σε ένα αγώνα θρίλερ που τα είχε όλα, νεύρα, διακοπές, διαιτητικά λάθη, μικροσυμπλοκές ο Φαίακαςπολύ  δύσκολα, όπως δείχνει το τελικό σκορ,  νίκησε με 19-18 τον ΓΣ Κιλκίς και ανταπέδωσε την ήττα του με ένα γκολ και πάλι στο Κιλκίς στον αγώνα του α΄ γύρου.
Πεντάλεπτα: 0-0, 1-1, 4-2, 5-3, 9-6, 10-6 (ημ.), 12-7, 15-9, 16-12, 18-15, 18-18, 19-18.

Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2017 20:11