Κυριακή, 19 Μαΐου 2024, 11:59:57 μμ
Δευτέρα, 11 Μαϊος 2015 22:08

Με το δεξί ο Κιλκισιακός

Παιχνίδι για δυνατά νεύρα και τόσο δυνατό ώστε ο διαιτητής να δείξει εφτά κίτρινες κάρτες και μια κόκκινη (για τους φιλοξενούμενους 10 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα) έγινε στο δημοτικό στάδιο του Κιλκίς το Σάββατο, στην πρώτη αγωνιστική των αγώνων κατάταξης των πρωταθλητριών όμάδων Κιλκίς, Χαλκιδικής, Πέλλας και Ημαθίας για μια θέση στη Γ’ Εθνική.

Ο Κιλκισιακός άνοιξε το σκορ με τον Παπουρτσή στο 39’ και γενικά σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι ήταν αυτός που δημιούργησε περισσότερες επικίνδυνες φάσεις στα καρέ του αντιπάλου.
Το ίδιο μοτίβο είχαμε και στην επανάληψη, όμως η Ειρηνούπολη ισοφάρισε στο 56’ όταν η άμυνα των γηπεδούχων φάνηκε να αποσυντονίζεται. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι αποδείχτηκε ρώσικη ρουλέτα και οι δυο ομάδες είχαν τις ευακιρίες τους να το κερδίσουν.
Στην επανάληψη στο 56′ Πέτγαζλης της Ειρηνούπολης εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας και ισοφάρισε σε 1-1.
Στην εκπνοή και των καθυστερήσεων  ο Σάββας Παντελιάδης πέτυχε το πολύτιμο και νικητήριο τέρμα με κεφαλιά.
Οι συνθέσεις;
Κιλκισιακός : Πεχλιβανίδης, Καλόνικος, Κομπαλία, Χότζα, Ματετζίδης, Παπαδόπουλος Σαβ., Μπελίτσας (Κωνσταντινίδης), Λογγινίδης, Μάναλης (Τακαβάκης), Παντελιάδης, Παρπουτσής (68′ Παπαδόπουλος Σωκ.).
Α.Σ. Ειρηνούπολης : Σεϊτανίδης, Αργυρίου, Βαλδήρ, Τζεϊρανίδης, Μανδάλης (46′ Τενεκετζής), Κουκουράκης, Λαμπριανίδης, Παρσόπουλος (46′ Πέτγαζλης), Συμεωνίδης, Έξαρχος (81′ Γκελοσάνι), Καραγιάννης.

Ειρηνούπολη – Μουδανιά

Εξάλλου την Κυριακή 17 Μαίου διεξάγονται οι αγώνες της τρίτης αγωνιστικής ως εξής: