![](/images/stories/2008/7-6/sxoleio_stauroxoriou.jpg)
Στη συνέχεια, οι ιδιοκτήτες των βιομηχανιών: ΠΡΕΚΟΝΣΤΡΟΥΚΤΑ, ΑΛΟΥΜΥΛ και KLEEMANN, προσέφεραν από ένα, δυο και τρεις ηλεκτρονικούς υπολογιστές, αντίστοιχα.
Την ίδια στιγμή, η ΑΛΟΥΜΥΛ προχώρησε στην αντικατάσταση όλων των κουφωμάτων του σχολείου, με σύγχρονα κουφώματα αλουμινίου, μια σημαντική προσφορά που βελτιώνει τις συνθήκες εκπαίδευσης και διαβίωσης των μικρών μαθητών του Σταυροχωρίου.
Ο προϊστάμενος του σχολείου, εκ μέρους των δασκάλων, του Συλλόγου Γονέων, της Σχολικής Επιτροπής και των μαθητών, εκφράζει τις ευχαριστίες του προς το Νομάρχη, τους ιδιοκτήτες και τα στελέχη των βιομηχανιών για τη σημαντική προσφορά τους προς το σχολείο.