Η Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας όπως φαίνεται και όπως κάνει σταθερά τα τελευταία χρόνια, έχει βάλει την επικοινωνία σε πρώτο πλάνο, δείχνοντας μια προκλητική αδιαφορία της τελευταίας στιγμής. Αυτό δείχνει άλλωστε και η ενημέρωση της τελευταίας στιγμής όπως γνωστοποιούν τα σωματεία των γονέων για την διακοπή των μεταφορών.
Εμείς όπως οφείλουμε στεκόμαστε αρωγοί στο πλευρό του κόσμου της εκπαίδευσης και των μαθητών.
Απαιτούμε άμεσα πολιτική απόφαση που θα δώσει λύση σε αυτό το τεράστιο πρόβλημα. Δεν αξίζουν στους συμπολίτες μας αυτές οι συνθήκες.
ΩΣ ΕΔΩ
Ν.Ε. ΠΑΣΟΚ ΚΙΛΚΙΣ