![](/images/prosopa/kiltidis.jpg)
Επί τάπητος θα τεθούν θέματα βιολογικής γεωργίας, η προώθηση των προϊόντων ΠΟΠ και ΠΓΕ και τα φιλοπεριβαλλοντικά προγράμματα.
Ο κ. Υφυπουργός, ο οποίος θα συνοδεύεται από υπηρεσιακούς παράγοντες της Δ/νσης Κτηνιατρικής του Υπουργείου, θα έχει επίσης συνεργασία με την αναπληρώτρια Γενική Δ/ντρια της Γενικής Δ/νσης για θέματα Υγείας και Προστασίας Καταναλωτή κα Πάολα Τεστόρι, με αντικείμενο την επεξεργασία, αδρανοποίηση και αποτέφρωση ζωικών υπολειμμάτων και καταλοίπων και με πιθανή προοπτική συμφωνίας για την προσαρμογή της χώρας μας σε ότι αφορά τον εκσυγχρονισμό των ελληνικών σφαγείων.