![](/images/prosopa/tsitouridis.jpg)
Απαντώντας, ο κ. Τσιτουρίδης δεσμεύθηκε αφ’ ενός μεν να παρέμβει για την συνέχιση της αναπτυξιακής διαδικασίας και της εκτέλεσης των έργων στα Μεγάλα Λιβάδια,
αφ’ ετέρου δε να προβεί σε παραστάσεις για την εξεύρεση μίας ρεαλιστικής και ορθολογικής λύσης στο θέμα που ανέκυψε, με εξάντληση όλων των δυνατοτήτων που απορρέουν από την ισχύουσα νομοθεσία.
Στην αντιπροσωπεία συμμετείχαν ο νομαρχιακός σύμβουλος Γεώργιος Φράγκος, τα μέλη του κοινοτικού συμβουλίου Γεώργιος Κωστίκας, Ευαγγελία Τζήκα και Αστέριος Τζούρτζος, ο εκκλησιαστικός επίτροπος του ιερού ναού Αγίου Νικολάου Μ. Λιβαδίων Κωνσταντίνος Παρασκευάς και εκπρόσωποι του συλλόγου γυναικών « Οι Αρμάνες», του λαογραφικού συλλόγου Μεγαλολιβαδιωτών Παϊκου και του αθλητικού ποδοσφαιρικού συλλόγου Λιβαδίων « Μακεδόνες».