«Ο κίνδυνος αναστολής λειτουργίας των δύο Παθολογικών κλινικών του Νομού, η έλλειψη ΜΕΘ, η αναστολή λειτουργίας της Χειρουργικής κλινικής, η έλλειψη σταθμού ΕΚΑΒ και η έλλειψη Παιδιάτρου και Οδοντιάτρου στη Γουμένισσα, οι δύο σύγχρονοι Μαστογράφοι στο Νομό, που παρά τις βαρύγδουπες δηλώσεις της Διοίκησης παραμένουν, ελλείψει προσωπικού, ανεκμετάλλευτοι, η κακή διαχείριση του προσωπικού από πλευράς Διοίκησης, μαζί με πάγια αιτήματα των Υγειονομικών του Νομού, παραμένουν αιτήματα σε εκκρεμότητα», αναφέρει η πρόεδρος του Σωματείο Εργαζομένων Γ.Ν. Γουμένισσας Στέλλα Γιαννακοπούλου.